Kinkiet zewnętrzny – do czego służy i jak wybrać najlepszy?

Kinkiet zewnętrzny – do czego służy i jak wybrać najlepszy?

Kinkiety we wnętrzach w wielkim stylu powracają do łask. Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu oświetlenie ma również zastosowanie na zewnątrz. Współczesny rynek daje w tym zakresie duże możliwości wyboru. Na co zatem zwracać uwagę i czym się kierować?

Do czego służą kinkiety zewnętrzne?

Kinkiety zewnętrzne umieszczane są na murach, elewacjach budynków oraz nad wejściem do domu czy innego budynku. Jak wyjaśniają doradcy ze sklepu Centrum Światła, pełnią one funkcję nie tylko dekoracyjną. Ich zadaniem jest również oświetlenie określonej przestrzeni, co ma ułatwiać poruszanie się po zmroku. Zwiększa to także poczucie bezpieczeństwa.

Jakie są rodzaje kinkietów zewnętrznych?

Kinkiety zewnętrzne występują w różnych formach. Na uwagę zasługuje m.in. nowoczesne oświetlenie Bemko wyróżniające się wysokimi walorami estetycznymi i nie tylko. W sprzedaży dostępne są rozmaite rodzaje zewnętrznych kinkietów: z czujnikiem ruchu, z czujnikiem zmierzchu, modele góra-dół, kinkiety LED oraz solarne. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się m.in. kinkiety LED. Są bardzo wytrzymałe, a przy tym energooszczędne. Korzyści płynące z ich zakupu to przede wszystkim niższe rachunki za energię elektryczną.

 

Jak wybrać odpowiedni kinkiet zewnętrzny?

Wybierając kinkiet zewnętrzny, trzeba mieć przede wszystkim na uwadze to, gdzie dokładnie zamontowany. Bardzo ważne w omawianym kontekście są również takie przesłanki jak moc lamp oraz pobór prądu. Należy też koniecznie sprawdzić, czy kinkiet jest wykonany z solidnych materiałów. Tego typu oświetlenie jest nieustannie narażone na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, lepiej się zatem upewnić, że nie będzie to inwestycja na jeden sezon. Tutaj istotna jest klasa szczelności. Zalecana jest minimum klasa IP44 albo wyższa. Rzecz jasna kinkiet powinien także pasować do zewnętrznej aranżacji domu. Takie oświetlenie utrzymane jest w różnorodnej stylistyce – od minimalistycznej do retro. Każdy zatem znajdzie taki model tych lamp, który mu najbardziej odpowiada pod kątem parametrów oraz wyglądu.