Modele Tesla – innowacje, ekologia, lukus

Modele Tesla – innowacje, ekologia, lukus

Tesla jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych marek samochodowych na świecie. Właśnie ona jako pierwsza przychodzi na myśl, gdy mówimy: „samochód elektryczny” bądź „elektromobilność”. Sprawdźmy, jakie modele Tesli są obecnie w ofercie.

Innowacyjne, często wręcz eksperymentalne rozwiązania technologiczne, luksus, niepowtarzalny styl, świetne osiągi, a przede wszystkim napęd elektryczny – to tylko niektóre skojarzenia, jakie wywołuje marka Tesla. Ten amerykański koncern motoryzacyjny założony w 2003 roku w Kalifornii i od tamtej pory zyskał miliony zaprzysięgłych fanów. Nie da się zaprzeczyć, że firma ta nie tylko przetarła szlak, ale wręcz wytyczyła drogę dla elektromobilności. Pierwszym modelem Tesli był sportowy Roadster, wprowadzony na rynek w 2008 roku. Sprawdźmy, jakie auta ma dla nas obecnie w ofercie salon Tesla.

Tesla Model 3

Podstawowy model marki, pięciodrzwiowy sedan sytuujący się na przełomie segmentów C i D, oczywiście z napędem w pełni elektrycznym. Produkowany jest od 2017 roku. W 2020 r. samochód przeszedł gruntowny facelifting, a w 2022 r. kolejną modernizację, polegającą na wyeliminowaniu większości niedoróbek i wzbogaceniu oferty o nowy, mocny silnik z dużym zasięgiem.

Teslę Model 3 napędzać mogą jednostki, łączące się zarazem z wersjami wyposażenia:

– 60 kWh 325 KM (239 kW);

– Maximum Range 80,5 kWh 441 KM 324 kW (oferuje do 560 km zasięgu na jednym ładowaniu);

– Performance 80,5 kWh 513 KM (377 kW).

Wszystkie wersje Modelu 3 charakteryzują się świetnymi osiągami – nawet podstawowa rozpędza auto od 0 do 100 km/h w około 6 sekund – eleganckim stylem, przestronnym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem, a także znakomitym, luksusowym wyposażeniem.

Tesla Model S

Luksusowy samochód segmentu E. Jest to pierwszy elektryczny sedan klasy premium, do tego o pięknej, sportowej linii nadwozia. Ten właśnie flagowy model przyniósł sławę marce. W 2021 roku auto przeszło facelifting, który oprócz modernizacji stylistycznych, poprawy jakości wykonania i jeszcze bogatszego wyposażenia wprowadził ultranowoczesne jednostki napędowe, powiązane z wersją wyposażenia:

– Long Range 100 kWh 1020 KM (750 kW);

– Plaid 100 kWh 1020 KM (750 kW).

Tesla Model S łączy w sobie gigantyczny poziom luksusu, ekologię, wspaniałe prowadzenie oraz wbijające w fotel sportowe osiągi.

Tesla Model X

To z kolei samochód przynależący do jakże popularnego segmentu SUV-ów. Model X powstał na bazie Modelu S i łączy w sobie cechy nadwozi SUV i minivan, zachowując przy tym imponujące sportowe osiągi. Jego cechą charakterystyczną, a zarazem wielką zaletą z czysto praktycznego punktu widzenia, jest tylna para drzwi otwieranych w górę – Falcon Wing Doors. Tesla Model X, dzięki trzem rzędom siedzeń, może pomieścić do siedmiu dorosłych pasażerów, zaś dwa pojemne bagażniki umożliwiają zabranie sporej ilości bagaży. W roku 2021 samochód przeszedł facelifting.

Podobnie, jak w Modelu S, także Tesla Model X występuje w wersjach:

– Long Range 100 kWh 1020 KM (750 kW);

– Plaid 100 kWh 1020 KM (750 kW).

Tesla Model Y

To również samochód typu SUV, ale oparty technologicznie na Modelu 3. Auto produkowane jest od 2020 roku. Oferuje sportową stylistykę, obszerne wnętrze, znaczną przestrzeń bagażową, nader wysoki poziom komfortu i luksusowe wyposażenie. Do tego dochodzi spora liczba wersji napędowych oraz wyposażeniowych:

– Standard Range 50 kWh 204 KM (150 kW);

– Long Range 75 kWh 351 KM (258 kW);

– Maximum Range 80,5 kWh 514 KM (378 kW);

– Performance 75 kWh 462 KM (340 kW);

– Performance 80,5 kWh 534 KM (393 kW).

Każdy z modeli Tesli gwarantuje nie tylko lusus i wspaniałe osiągi, ale też świetne prowadzenie i możliwość obcowania z najnowocześniejszymi, w pełni ekologicznymi technologiami.