Zakup używanego samochodu – o tym musisz pamiętać!

Zakup używanego samochodu – o tym musisz pamiętać!

Zakup samochodu na rynku wtórnym to często nie lada wyzwanie. Zawsze trzeba bowiem liczyć się z ryzykiem nabycia przysłowiowego kota w worku. Z tego też względu trzeba koniecznie mieć na uwadze parę istotnych kwestii.

Sprawdź, od kogo kupujesz auto!

Znając własne potrzeby i oczekiwania względem używanego samochodu, łatwiej jest dokonać selekcji ofert, których na wtórnym rynku motoryzacyjnym nie brakuje. Należy brać poprawkę na trafienie na nieuczciwego sprzedawcę. Polacy używane auta z reguły kupują od osób prywatnych – niezbędna jest zatem pewność, że jest to osoba godna zaufania. Dobrze, gdy jest to ktoś polecony przez bliskiego znajomego czy kogoś z rodziny. Warto również rozważyć inne rozwiązanie, a mianowicie zakup samochodu z drugiej ręki w doświadczonym i zaufanym salonie takim jak np. Honda Plaza. Tego typu firmy wystawiają na sprzedaż wyłącznie te auta, których stan prawny i techniczny został dokładnie zweryfikowany. Ponadto salony proponują opcję w postaci specjalnej gwarancji na używane pojazdy.

Wybieraj znane modele popularnych marek!

Każdemu właścicielowi zależy na tym, aby samochód był z jednej strony sprawny i długo służył bez poważniejszych awarii, a z drugiej nie był kosztowny w eksploatacji. Na koszty użytkowania auta składa się wiele różnych czynników – nie na wszystkie, jak np. na ceny paliw, zmotoryzowani mają wpływ. Niemniej sporo w tym kontekście zależy od modelu i marki pojazdu. W przypadku popularnych, najczęściej kupowanych samochodów nie ma problemu z tym, żeby kupić w przystępnych cenach niezbędne komponenty i części blacharskie. Honda to znakomity przykład marki, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem – na pewno więc będzie odpowiednim wyborem.

Nie zapomnij o jeździe próbnej!

Podczas spotkania ze sprzedawcą należy nie tylko dokładnie obejrzeć samochód od środka i od zewnątrz. Konieczne jest też zabranie go na jazdę próbną, gdyż tylko w ten sposób można wyłapać ewentualne nieprawidłowości w funkcjonowaniu auta. Jazdę próbną warto połączyć z wizytą w zaufanym serwisie.