Wiosna w Twoim salonie – jak w kilku krokach go odmienić?

Wiosna w Twoim salonie – jak w kilku krokach go odmienić?

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jest to miejsce, gdzie często wypoczywamy, ale też oglądamy tv czy bawimy się z dziećmi. Dlatego jego funkcjonalność ma tak duże znaczenie, ale nie można zapominać, że ważna jest również estetyka. W końcu w pięknych wnętrzach lepiej się wypoczywa. Dziś doradzimy Wam, jak odmienić salon w kilku krokach, w końcu nadchodzi wiosna, tzn w sumie jest wiosna, ale cóż, jakoś jej nie czuć.

Kolor zielony jest piękny

Mówi się, że kolor zielony uspokaja, ale tez sprawia, iż można się zrelaksować i zwyczajnie bardziej wypocząć. Z drugiej strony zieleń jest obecnie w modzie i trudno się dziwić, bo ma to coś. Oczywiście nie można zapominać, że kolor zielony kojarzy się z wiosną i przyrodą, stąd biorąc pod uwagę jego wszystkie zalety można dojść do wniosku, że właśnie zieleni nie może zabraknąć w salonie. Ale jak ją wykorzystać? To proste. Wystarczy tylko postawić na zielone dodatki. Można wybrać choćby poduszki dekoracyjne w poszewce w kolorze zielonym, do tego doskonale sprawdzą zielone ramki. To nadal nie wszystko, wszak warto też postawić na zielone zasłony. Tutaj mamy dla Was jeszcze jedną ważną radę, a mianowicie wybierzecie dodatki w różnych odcieniach zieleni, dzięki temu efekt jaki uzyskacie będzie jeszcze lepszy. Przy czym warto stawiać na ciepłe odcienie, gdyż dodają wnętrzu nutę optymizmu, a przy tym sprawiają, że staje się też bardziej przytulne.

Drewno jest stylowe

Skoro już wybraliśmy dodatki, to czas pomyśleć jeszcze o wykorzystaniu materiału, jakim jest drewno. Trzeba przyznać, że jest to jeden z najpiękniejszych materiałów, który zachwyca swoją estetyką. Widoczne na powierzchni słoje i sęki tworzą niepowtarzalny rysunek. Dzięki temu każdy kawałek drewna jest jedyny w swoim rodzaju. Jednocześnie drewno jest synonimem trwałości, siły oraz więzi rodzinnych. Co z drewna wybrać? My polecamy małe drewniane skrzynki, do których możecie włożyć dekoracyjne poduszki. Ale możecie też pójść o krok dalej i zakupić palety. Otóż właśnie z palet można wykonać szezlong. Wystarczy je połączyć, a następnie dorobić oparcie. Oczywiście ich powierzchnie należy dokładnie wyszlifować i usunąć wszelkie gwoździe czy inne nierówności. A potem pozostaje już tylko zabezpieczenie powierzchni i już można przejść do pomalowania na wybrany kolor. Tutaj świetnie sprawdzi się kolor biały. A jeżeli dysponujecie większymi funduszami to zawsze możecie wymienić meble, przy czym koszt drewnianych nie jest niski. To nadal nie wszystkie rozwiązania, jakie możecie zastosować. W końcu doskonale sprawdzi się też odnowienie starych mebli. Koszt będzie niewielki, a efekt jaki uzyskacie przerośnie Wasze oczekiwania. Jak to zrobić? Cóż, to nader proste. Otóż wystarczy tylko oczyścić i wyszlifować ich powierzchnię, a potem wystarczy tylko przykleić okleinę meblową. Można postawić na też imitującą naturalnego drewna w kolorze białym, ale też na taką w jednym kolorze, ale na wysoki połysk.

Zapach natury w Twoim salonie

Skoro wiosna, to oczywiście także kwiaty. Aby dodać salonowi stylu, piękna, a także sprawić, by czuć w nim było wiosnę, należy do wazonów włożyć kwiaty. Jednak nie sztuczne, materiałowe czy plastikowe, lecz takie prawdziwe, dzięki którym w salonie będzie odczuwalny wspaniały zapach wiosny. Polecamy tulipany, które naprawdę długo się utrzymują, a przy tym ich cena nie jest wysoka. Ale warto też zauważyć, że dostępne są w wielu barwach. Dzięki temu możecie stworzyć naprawdę różnorodne kompozycje.

Jak to wszystko ogarnąć?

Skoro już wiecie jakie dodatki wybrać, to cześć przejść do ich układania. Poduszki poza tym, że można rozmieścić na kanapie, można też włożyć do skrzynki. A jeżeli wykonacie szezlong, to polecamy umieścić je na nim. Z kolei jedna zielona ramka na zdjęcia może być zawieszona na ścianie, a w kolejnych warto umieścić plakaty z geometrycznymi wzorami. Warto również udekorować okna i tutaj polecamy zasłony zielone bądź w desenie kwiatowe. Na karniszu można także zawiesić cotton balls – rzecz jasna te kolorowe. Możecie też postawić na modele w różnych kształtach. Nie zapomnijcie o odnowieniu mebli. Dzięki temu Wasz salon zyska jeszcze więcej elegancji.