Usterka w drukarce? Gdzie udać się po pomoc?

Usterka w drukarce? Gdzie udać się po pomoc?

Usterki sprzętu biurowego potrafią napsuć całkiem sporo krwi. Szczególnie gdy dotyczą urządzeń tak przydatnych jak drukarka. Co zrobić, gdy sprzęt odmówi posłuszeństwa i gdzie zwrócić się wtedy po pomoc? Podpowiadamy.

Usterki drukarek — jakie awarie mogą wystąpić?

Drukarki to urządzenia, które w biurach są bardzo intensywnie eksploatowane. W wielu miejscach nie wprowadzono jeszcze elektronicznego obiegu dokumentów. W takich firmach drukuje się ogromne ilości kartek każdego dnia. Z tego powodu drukarka prędzej czy później zacznie sprawiać problemy. Szczególnie jeśli nie jest odpowiednio eksploatowana.

Usterka niekoniecznie musi oznaczać, że sprzęt przestaje pracować. Czasami na przykład jest po prostu bardzo głośny w trakcie pracy. Wtedy przyczyną może być na przykład zabrudzenie jego wnętrza. Warto też sprawdzić toner. Ten może być wadliwy, bądź nie pasować do wykorzystywanej drukarki.

Tak naprawdę w tego typu sprzęcie awarii może ulec praktycznie wszystko. Od elementów odpowiadających za pobieranie, a także wydawanie papieru, po części podające tusz. Wiele usterek jest bardzo trudnych do zdiagnozowania, a tym bardziej naprawienia przez kogoś, kto nie ma zbyt wielkiej wiedzy oraz doświadczenia.

Komu zlecić naprawę uszkodzonej drukarki?

Naprawa drukarki, która z niewyjaśnionych powodów przestała drukować lub robi to nieprawidłowo, powinna być zlecona profesjonaliście. Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w urządzeniach biurowych oraz ich naprawie. Nierzadko działają także jako wypożyczalnie sprzętu, więc mogą zapewnić zastępczą drukarkę na czas naprawy, jeśli ta miałaby się przedłużyć.

Chcąc naprawić drukarkę można na przykład skorzystać z usług firmy ArCan s.c. Jest to przedsiębiorstwo specjalizujące się w sprzętach biurowych, takich jak drukarki, ale też kopiarki, niszczarki, czy kserokopiarki. Zostawiając swój sprzęt w rękach profesjonalistów, których specjalnością jest naprawa drukarek, masz pewność, że usterka zostanie skutecznie usunięta. Ponadto do Twojego biura wróci urządzenie gotowe do intensywnej pracy.