Twój pierwszy biznes w kontekście pandemii.

Twój pierwszy biznes w kontekście pandemii.

Czas jest zmianą. Ciągle dowiadujemy się czegoś nowego o naszej rzeczywistości, wpływają na nas nowe sytuacje i radzimy sobie z nowymi trudnościami. Specjaliści od analizy rynku szczególnie uważnie przyglądają się biznesowi w kontekście pandemii. Obserwują zmiany, które następują w firmach jak chociażby przejście na tryb pracy hybrydowej i zalety oraz wady płynące z tej sytuacji. Badane są zachowania pracowników, zwraca się uwagę na zmęczenie i wypalenie zawodowe. Wiele osób postanowiło zmienić swoją ścieżkę kariery właśnie w momencie pandemii. Niektórzy przyzwyczaili się do tej sytuacji i wykorzystując swoją umiejętność elastyczności odnaleźli się w tej sytuacji nie ponosząc większych kosztów. To na co szczególnie zwracają uwagę eksperci to nowe podejście do komunikacji zarówno w zespole w pracy, ale również w kontakcie z klientem. Każda sytuacja uczy nas czegoś nowego, zaczęliśmy dostrzegać klienta i jego potrzeby. Część osób bez problemu odnajduję się w świecie zakupów on-line i w kontakcie zdalnym ze sprzedawcą, jednak dla wielu nagle kontakt osobisty stał się istotną kwestią. Również możliwość zobaczenia produktu, dotknięcia go, przymierzenia i dopasowania do swoich potrzeb stało się kluczowym elementem zakupu. Wynika to z przemęczenia światem wirtualnym i próbą powrotu do zmysłów. Firmy muszą uwzględnić zmieniające się potrzeby klienta.

Jeżeli już masz pomysł na swój start-up to powinieneś to przemyśleć. Klient jest kluczowym elementem sukcesu twojej firmy. Zanim spróbujesz zdobyć swoja pierwszą dotację z UP poświęć czas na rozpoznanie potrzeb swoich przyszłych klientów.

Pandemia na wiele branż wpłynęła negatywnie spowodowała ich zastój, utrudniła działalność. Warto też pamiętać, że stała się okazją do otwarcia wielu nowych firm. Trzeba mieć pewne wyczucie rynku i obserwować trendy zmieniającego się świata. Czasem nawet w najtrudniejszym momencie może okazać się, że masz do zaoferowania światu biznes, którego właśnie potrzebuje klient. Czasami może być to kwestia odwagi, podjęcia ryzyka w niepewnych czasach. Wiele nowych biznesów powstało ze zmęczenia swoją starą pracą, zobowiązaniami wobec innych osób, brakiem satysfakcji z zastanej sytuacji. Powstają też biznesy, które są wsparciem dla lokalnej społeczności i otwarciem się na jej potrzeby. Są różne drogi, ale warto, żeby podejmować te decyzje w zgodzie ze sobą.  Nie pozwólmy, aby napięcie i strach zamykało nam drogę do sukcesu.

Jeśli chciałbyś sprawdzić jakie nowe biznesy powstały i z jaką odwagą ludzie rzucili się w swój sukces to sprawdź wzory biznesplanów, które były realnie wykorzystane i z sukcesem zostały rozpatrzone przez Urząd Pracy, który tym osobom przekazał dotację na rozpoczęcie działalności.