Super serwer – usprawnia działanie przedsiębiorstw

Super serwer – usprawnia działanie przedsiębiorstw

Każda firma – niezależnie od branży – musi sprawnie i szybko działać, jeżeli chce przetrwać na rynku. Niezależnie też od rozmiarów przedsiębiorstwa, warto stawiać na sprawdzone rozwiązania, które ułatwią funkcjonowanie firmy. Takim rozwiązaniem jest super serwer. Co warto o nim wiedzieć? Dowiesz się z tego artykułu!

Czym jest super serwer?

Super serwer powinien być obowiązkowym elementem każdego przedsiębiorstwa, które chce zwiększyć wydajność swojej pracy. Serwer dell może mieć budowę tower lub rack – urządzenia te różnią się między sobą obudową i możliwością umieszczenia. Serwer rack należy umieścić w szafie serwerowej, zaś tower – może znajdować się poza szafą. Warto połączyć serwer z dyskiem SAS – usprawni to pracę serwerów i przyniesie więcej korzyści przedsiębiorstwu.

Wybierając serwer, warto pamiętać, że ten o budowie rack jest głośniejszy od tower. Wynika to z tego, że serwer rack ma 8 małych wentylatorów, które poruszają się z prędkością kilkunastu tysięcy obrotów na minutę. W serwerze typu tower wentylatory są większe i wolniej się poruszają.

Gdzie sprawdzi się super serwer?

Poszczególne modele serwerów różnią się posiadanymi właściwościami oraz parametrami, ale łączy je mega wydajność i doskonałe zabezpieczenie danych. Super serwer sprawdzi się w dużych firmach i ich mniejszych oddziałach, urzędach, szkołach, bankach, firmach rachunkowych i podatkowych, a także w instytucjach publicznych. W przypadku małych i średnich firm poleca się serwer typu tower – zapewnia szybki dostęp do dużej ilości danych, z których może korzystać wielu pracowników jednocześnie. Z kolei serwer dell o budowie rack daje więcej możliwości obliczeniowych i ochrony danych, dlatego dedykowany jest dużym firmom, a nawet wielkim korporacjom.

Co to jest dysk SAS?

Dysk SAS wykonuje zestawy komend dysków SCSI dla zaawansowanych funkcjonalności. Wyróżnia się na tle innych serwerów większą wydajnością, skutecznością prędkością obrotu talerza (wydajność dysków SAS utrzymuje się na poziomie 10 000 lub 15 000 obrotów/minutę), rozmiarem dysków (do wyboru mamy modele 2,5 lub 3,5 calowe) oraz tym, że jest niezawodny. Ten dysk sprawia też, że pracownicy mają ultraszybki dostęp do danych. Jest również wytrzymały i dosyć tani. Dyski SAS dedykowane są instytucjom publicznym oraz firmom korzystającym z serwerów pracujących na danych. Można je zastosować zarówno w serwerze tower, jak i rack. Musimy tylko zwrócić uwagę na rozmiar dysków.