Sklep dla miłośników kaletnictwa – Craftpoint

Sklep dla miłośników kaletnictwa – Craftpoint

Sklep internetowy Craftpoint został stworzony przez pasjonatów wyrobów skórnych, którzy jak nikt inny znają się na wysokiej jakości materiałach. W kaletnictwie nie ma miejsca na błędy czy niedociągnięcia. Wyroby skórne oferowane w sklepie internetowym Craftpoint są oryginalnymi produktami pochodzącymi od sprawdzonych dostawców. Pionierem i hitem sprzedażowym stały się skóry bydlęce garbowane roślinnie.

Skóry bydlęce garbowane roślinnie – Craftpoint

Jednym z najbardziej szlachetnych i poszukiwanych przez kaletników materiałów są skóry bydlęce garbowane roślinnie. Craftpoint to sklep, w którym pracują osoby również tworzące kaletnicze wyroby. Dlatego sprzedawane przez Craftpoint skóry są najwyższej jakości materiałem, z którego korzystają również właściciele. Bo liczy się zaufanie i doświadczenie!

Skóry bydlęce sprzedawane w Craftpoint są garbowane roślinnymi metodami. Jest to idealna metoda dla kaletników, którzy bazują na profesjonalnych materiałach. Garbowanie oznacza wszystkie metody, które doprowadzają skórę do możliwości jej przetwarzania i łączenia w większe fragmenty. Garbowanie roślinne zaczyna się praktycznie od momentu zdjęcia skóry z bydła – jednak różni się metodyką od innych technik garbowania – na przykład garbowania chemicznego. Bowiem roślinne metody opierają się na użyciu roślin będąc bardzo bezpieczne dla człowieka. Garbowanie chemiczne niesie za sobą ryzyko pozostawienia na powierzchni skóry alergicznych komponentów jak metale będące niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Przykładowo takie skórzane portfele mogą powodować odczyny alergiczne na skórze będąc noszone nawet w kieszeni spodni!

Rodzaje skór od Craftpoint

Istnieją różne skóry bydlęce garbowane roślinnie. Craftpoint w swoim asortymencie posiada różne szerokości, grubości i odmiany skóry bydlęcych, które każdy może dopasować do indywidualnych potrzeb i charakterystycznych projektów. Taki szeroki wybór najważniejszego produktu doceni każdy wprawiony kaletnik.