Rejestracja spółki w Estonii – co trzeba wiedzieć?

Rejestracja spółki w Estonii – co trzeba wiedzieć?

Osoby prowadzące własny biznes i chcące skutecznie reinwestować środki finansowe, którymi dysponują, nie muszą robić tego w Polsce. Obecnie możliwe jest prowadzenie działalności gospodarczej również w innych rejonach świata. W grę wchodzi między innymi Estonia. Okazuje się, że rejestracja spółki w Estonii jest naprawdę dobrym wyborem, który przynosi szereg korzyści. Decydując się na spółkę w Estonii, można zapomnieć o uciążliwych formalnościach i znacznym obciążeniu podatkowym.

Rejestracja spółki w Estonii – jak to zrobić?

Rejestracja spółki w Estonii to pierwszy krok do tego, aby zacząć prowadzić działalności w tym kraju. Można oczywiście próbować przeprowadzić ją samodzielnie, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia fachowców. Doświadczona firma pomoże przebrnąć przez wszystkie formalności, dbając o to, aby wszystko zostało zrobione jak należy. Nie należy wówczas obawiać się tego, że coś zostanie pominięte. Zainteresowanych rejestracją spółki w Estonii odsyłamy na stronę https://www.thompsonstein.com/.

Spółka w Estonii – dlaczego warto?

Rejestracja spółki w Estonii ma szereg zalet. Decydując się na ten krok, warto pamiętać, że nie trzeba przenosić się do Estonii na stałe, aby prowadzić biznes. Obowiązujące przepisy prawa dopuszczają bowiem zdalne prowadzenie spółki. Obowiązujący w Estonii system prawny i podatkowy jest zrozumiały i przejrzysty i znacznie pod tym względem przewyższa ten, który mamy w Polsce. Ogromnym ukłonem w stronę przedsiębiorców jest możliwość podpisywania większości dokumentów urzędowych estońskim podpisem kwalifikowanym. Estonia bardzo atrakcyjnie wypada pod względem systemu podatkowego. Od lat plasuje się na pozycji lidera, jeśli chodzi o konkurencyjność podatkową.

Rejestracja spółki w Estonii to naprawdę dobra alternatywa dla tych, którzy chcą prowadzić własny biznes. Okazuje się, że pod wieloma względami wypada ona zdecydowanie lepiej niż firma w naszym kraju, w którym system podatkowy jest zdecydowanie mniej przejrzysty.