Prezent dla małego fana motoryzacji – jak wybrać odpowiedni?

Prezent dla małego fana motoryzacji – jak wybrać odpowiedni?

Twoje dziecko interesuje się wszystkim co związane z motoryzacją? Chcesz mu sprawić idealny prezent? Podpowiadamy jak wybrać najlepsze zabawki dla małego fana motoryzacji. Twoja pociecha jest zafascynowana tematem motoryzacji? Interesuje go wszystko, co związane z tematem „czterech kółek”? Spraw mu zatem przyjemność i podaruj prezent w postaci zabawki motoryzacyjnej. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wybór takiego prezentu to nic trudnego. Wystarczy wybrać miniaturowy samochodzik i sprawa prezentu będzie rozwiązana. Warto jednak postawić na kreatywność i zamiast oczywistego wyboru znaleźć ciekawszą alternatywę. O co tak naprawdę nie będzie trudno, ponieważ rynek zabawek motoryzacyjnych jest przepastny i dzieci mają z czego wybierać. Aby wam jednak pomóc przygotowaliśmy krótki poradnik z ciekawymi propozycjami prezentowych zabawek motoryzacyjnych.

Namiastka prawdziwej jazdy – gokart

Znakomitym pomysłem na prezent dla małego fana motoryzacji będzie gokart z napędem na pedały. Gokarty na pedały najlepiej sprawdzą się w przypadku maluchów. Najważniejsze to dobrać model gokarta do wzrostu i wagi dziecka. Wybierając gokart na pedały zalecamy zwrócić baczną uwagę na koła. Najlepiej sprawdzą się gokarty z dużymi, pompowanymi kołami. Nie straszne będą wtedy różne nierówności oraz znacząco podniesie się komfort jazdy dla dziecka. Nieco droższą alternatywą są natomiast gokarty na akumulator. Jeżdżąc gokartem z napędem akumulatorowym dziecko powoli poznaje zasady panowania nad pojazdem, uczy się podstaw ruchu drogowego i bezpiecznej jazdy. Jednocześnie jazda na gokarcie z napędem akumulatorowym dostarcza bardzo dużo frajdy.

Samochód na akumulator

W przypadku dzieci od 3 do 6 lat polecamy postawić na prezent w postaci autka z napędem akumulatorowym. Pojazdy tego rodzaju dostępne są w wielu odmianach. Mogą przypominać samochody wyścigowe, pojazdy terenowe czy też pojazdy rolnicze jak traktor. Podczas wyboru autka z napędem akumulatorowym istotne będzie dobranie modelu o wystarczającej pojemności. Im większy zapas mocy, tym dłuższa możliwość zabawy.

Dla dzieciaków z duszą kolekcjonera – resoraki Hot Wheels

Popularne resoraki znane są od dawna i cały czas cieszą się olbrzymią popularnością. Na czele zabawek z tej kategorii brylują samochody Hot Wheels, które umożliwiają szybką jazdę po specjalnie przeznaczonym torze z pętlami i różnorakimi przeszkodami. Modele resoraków Hot Wheels w większości stanowią odzwierciedlenie prawdziwych pojazdów. Zebranie wszystkich będzie zatem prawdziwą frajdą dla malucha i da im namiastkę posiadania wyścigowej floty z prawdziwego zdarzenia.

Samochody zdalnie sterowane

Ostatnia propozycja na naszej liście to samochodziki zdalnie sterowane drogą radiową. Stanowią one doskonały przykład zabawki, która da frajdę z zabawy zarówno w domu, jak i też na zewnątrz. Możliwość kontrolowania samochodziku z odległości pobudza wyobraźnię przestrzenną dziecka i rozwija zdolności manualne. Na sklepowych półkach można znaleźć pojazdy zdalnie sterowane imitujące prawdziwe samochody, traktory czy też czołgi. Co istotne zabawki z tej kategorii wcale nie należą do bardzo kosztowych. Bez wysiłku uda się je zakupić już w kwocie powyżej stu złotych.