Pościel jednokolorowa-klasyka zawsze w modzie.

Pościel jednokolorowa-klasyka zawsze w modzie.

Minimalizm oraz klasyka, mino upływu czasu, dalej jest na topie i ma się świetnie. Są to style ponad czasowe , które nie przemijają , a wręcz po czasie dojrzewają jak dobre wino. Dla koneserów tych właśnie wnętrz, wskażemy jak można poprawić manierę sypialni w przyjemny i prosty sposób. Wykwintne dodatki oraz akcesoria sprawią, że sypialnia nabierze tonu i elegancji.

Szlachetne barwy dla każdej sypialni

Kolor jest odzwierciedleniem duszy , jak również naszego charakteru. Połączenie cech osobowości jest jak połączenie barw jak w przypadku choćby np. Turkus, gdzie łączymy uspokajającą zieleń z energicznym i pełnym życia kolorem niebieskim. I tak samo możemy podejść do barw dominujących w sypialni. Kiedy wracamy po ciężki dniu pracy do domu, myślimy już , jak miło będzie się położyć do łóżka i się odprężyć. W tym procesie barwy odgrywają ważna rolę. Kolory jakie nas otaczają wpływają bezpośrednio na to jak się czujemy. Przed rozpoczęciem procesu planowania sypialni , zakupem mebli oraz dodatków nasza uwaga powinna skupić się na wyborze barw. Więc zatem jakie kolory wybrać , tu stawiamy na szlachetne klasyczne kolory takie jak butelkowa zieleń , antracyt, turkus ,czy beż. Ważnym kolorem jest biel , dobrze aby dla kontrastu i podkreślenia wcześniej wybranych barw.

Styl minimalistyczny w sypialni

Sypialnia to nie jest miejsce na przepych i zbędne bibeloty. Przesyt dodatków oraz ozdób może przytłaczać, jak również pozorować chaos we wnętrzu. Jeśli przesadzimy z duża ilością elementów dekoracyjnych nie będziemy dobrze czuć się w swoje sypialni, i niestety wnętrze straci smak. Dlatego polecamy minimalizm, ale nie w takie formie ,że nie ma dosłownie nic , tylko ograniczamy zbędne dekoracje lub bibeloty które z czasem zamiast zdobić zaczynają zagracać nasz sypialnię. Dobrą praktyką jest podzielenie sypialni na dwie strefy, pierwszą jest strefą pionową czyli ściany a druga strefą poziomą czyli podłoga. Na strefie pionowej wyznaczamy maksymalnie co drugą ścianę na ozdoby typu : zegar, ramka z zdjęciami, półka wisząca, obraz czy foto tapeta. Pozwoli to na zachowanie kontrastu ścian , oraz sprawi wrażenie ładu przestrzennego. Drugą strefą jest podłoga i tu musimy znaleźć miejsce na łóżko, szafki nocne, komodę , oraz jeśli jest konieczność to również garderobę czy inny niezbędny mebel. Ważne jest aby łóżko stało w centralnej części jako najważniejsza rzecz w sypialni. Ten zbieg podkreśli ważności łóżka oraz nada mu specjalny status. Łóżko w środku sypialni sprawi że poczujemy przestrzeń i nie będziemy stłamszeni.

Eleganckie dodatki

Jak wcześniej wspominaliśmy kierujemy się minimalizmem , jednak nie chodzi o to aby całkowicie zrezygnować z dekoracji, tylko wybrać te najistotniejsze dla nasz rzeczy, które uwypuklą upodobania. Więc do działa zaczynamy wybierać dekoracje. Pierwszą rzeczą od jakiej możemy zacząć są zasłony , tu dobrze sprawdzą się zasłony na przelotkach , jednobarwne, mogą być koloru turkusowego, szarego lub coraz bardziej popularnej zieleni. Wszystko zależy do tego jak pomalowane mamy ściany. Dobieramy takie kolory, aby całość była spójna i elegancka. Następnym ważnym dodatkiem jest pościel , tu polecamy pościel jednokolorową Szpulka

Dostępna tam jest szeroka paleta barw, gdzie będą mogli Państwo znaleźć odpowiedni i najlepszy dla siebie kolor pościel. Pościel jest niezwykle ważna, ponieważ zdobi ona łózko które jest opoką naszej sypialni. Gdy mamy wybraną już pościel i firanki możemy pomyśleć o dodatkach mniejszej wagi takich dodatkach jak :

-Ramki na zdjęcia

-Kwiaty lub rośliny ozdobne

-Obrazy

-Stylowe Lamki nocne

-Dywaniki

-Narzuta na łóżko

Przy wyporze tych elementów trzeba dopasować kolorystykę , oraz deseń. Mówiąc krótko jeśli mamy np. drewniane ramki , obrazy , szukamy pozostałych detali w stylu drewnianym lub drewnopodobnym , jednym wyjątkiem może tu być styl mieszany który się uzupełni, przykładem takiego rozwiązania jest styl rustykalny gdzie łączymy metal z drewnem , lub inaczej mówiąc naturę z przemysłem.