Olejek paczulowy – Poznaj właściwości i zastosowanie!

Olejek paczulowy – Poznaj właściwości i zastosowanie!

Olejek eteryczny paczulowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród miłośników naturalnych rozwiązań. Nic dziwnego, bo ten naturalny olejek może poszczycić się wieloma cennymi właściwościami. Już kilka kropli olejku wystarczy, by zrelaksować się i odprężyć, a masaż olejkiem to wyjątkowa uczta dla ciała i zmysłów. Poznaj właściwości naturalnego olejku eterycznego paczuli, by na stałe wprowadzić go do swojej codzienności.

Olejek paczulowy – właściwości

Olejek paczuli powstaje w procesie destylacji parą wodną liści rośliny. Olejek paczulowy właściwości ma bardzo szerokie, przez co stosowany jest w medycynie ludowej już od setek lat. Olejek z paczuli:

  • działa antybakteryjnie,
  • posiada silne właściwości antyseptyczne,
  • łagodzi stany zapalne i podrażnienia,
  • przyśpiesza leczenie owrzodzeń i ran,
  • wzmacnia i pobudza system nerwowy.

Olejek eteryczny paczulowy właściwości ma jednak znacznie szersze. Jak się bowiem okazuje, wykazuje on również działanie przeciwzakaźne i antywirusowe, służy jako antidotum na ukąszenia, pomaga w walce z cellulitem i regeneruje skórę.

Dużym powodzeniem cieszy się również aromaterapia z wykorzystaniem olejku. Jego orientalny zapach sprzyja leczeniu depresji i wszelkich dolegliwości, związanych z wyczerpaniem nerwowym. Działa on również jak naturalny afrodyzjak, choć aby móc korzystać z takich właściwości, warto posiadać kominek zapachowy lub dyfuzor.

olejek do aromaterapii

Olejek paczulowy – zastosowanie

Olejek paczulowy łagodzi objawy suchej skóry, pomaga leczyć wysypkę i może leczyć popękaną skórę. Warto pamiętać jednak, by przechowywać go w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej i nigdy nie stosować bezpośrednio na skórę, gdyż jego silne działanie może wywołać podrażnienia.

Olejek otrzymany z krzewu paczuli doskonale sprawdza się podczas relaksacyjnych masaży. Wzmacnia system nerwowy, pomaga zrelaksować się i odprężyć. Wymieszaj kilka kropli z odpowiednią ilością oleju bazowego, by zobaczyć, jak olejek ujędrnia skórę. Olejek działa również odstraszająco na owady, dlatego też jest polecany w okresie ich wzmożonej aktywności.

Olejek posiada dodatkowo niepowtarzalny zapach, który wykorzystywany jest m.in. przy produkcji perfum. Polecany jest on do skóry suchej i szorstkiej, zwłaszcza po szybkiej utracie wagi. Przed zastosowaniem należy jednak ok. 15 kropli olejku rozpuścić w 50 ml oleju bazowego.

Gdzie kupić dobrej jakości olejek paczulowy?

Jak nietrudno zauważyć, olejek paczulowy ma wyjątkowo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Zapach olejku poprawia nastrój i samopoczucie, choć warto również stosować olejek paczuli na ciało, walcząc z egzemą, trądzikiem, łupieżem i grzybicą. Najlepsze efekty przynosi jednak olejek paczulowy 100 procent naturalny. Takie produkty kupić można w Olejkowym Sklepie. W asortymencie sklepu znajdują się wyłącznie certyfikowane produkty najlepszej jakości oraz profesjonalne zestawy do aromaterapii. Dzięki temu możesz tutaj zaopatrzyć się we wszystko, co pozwoli Ci czerpać z darów, które pozostawiła nam sama natura.