Ogłoszenie upadłości konsumenckiej – Twoje długi rosną i musisz ogłosić upadłość?

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej – Twoje długi rosną i musisz ogłosić upadłość?

W erze gwałtownie rosnących cen i niedawno zakończonej pandemii koronowirusa, która odcisnęła piętno na nas wszystkich, wielu konsumentów posiada zadłużenia finansowe, z którymi nie może sobie poradzić. Niestety bardzo często jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jeśli jesteś pewny, że podjąłeś już wszystkie możliwe kroki, żeby odbudować, swoją reputację i musisz ogłosić upadłość – kancelaria prawna jest do Twojej dyspozycji. Prawnicy wyjaśnią Ci wszystkie szczegóły tego procederu i rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości. 

Jakie pierwsze kroki podjąć, by ogłosić upadłość?

Kiedy już wiesz, że jesteś niewypłacalny, a Twoja obecna sytuacja życiowa uniemożliwia Ci podjęcie pracy, tak aby swoje zadłużenia spłacić, będziesz musiał złożyć wniosek o upadłość Warszawa. Warszawa jest miastem, gdzie bez problemu dokonasz takiej czynności w odpowiednim sądzie rejonowym, gdzie znajduje się wydział ds. upadłościowych. Pamiętaj jednak, że musi być on właściwy dla Twojego miejsca pobytu. Ważne jest, byś zawarł w nim swoje dane osobowe oraz okoliczności, które uzasadniają jego złożenie. Z racji tego, że złożenie takiego wniosku to jednak sporo formalności, nie bój się skorzystać z pomocy.

Kto pomoże Ci złożyć wniosek o upadłość?

Dla większości Polaków, chodzenie po sądach i urzędach nie jest niczym przyjemnym. Jeśli Ty również należysz do tego grona, ale sytuacja życiowa zmusiła Cię do tego, że musisz się tam udać, pomoc w upadłości konsumenckiej Warszawa na pewno będzie Ci potrzebna, byś dopełnił wszystkich formalności, tak jak należy, dzięki czemu nie będziesz się dodatkowo stresował, niezłożeniem ważnych dokumentów. Sąd spotka się w Twojej sprawie na posiedzeniu niejawnym, dlatego nie zawsze jest konieczne stawienie się w sądzie osoby zainteresowanej. Pamiętaj o tym, by nie zwlekać z podjęciem takiej decyzji, mimo że jest ona dla Ciebie wstydliwa. Prawo polskie daje taką możliwość nawet osobom, które stały się niewypłacalne wskutek swoich zaniechań. 

Co możesz zyskać, ogłaszając upadłość konsumencką?

W pewnych sytuacjach ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest jednym z najlepszych rozwiązań, mimo iż wydaje się, że jest porażką. Ogłoszenie upadłości daje Ci możliwość zaspokojenia Twoich zobowiązań wobec wierzycieli lub ich częściowe czy całościowe umorzenie. Działanie to jest również obarczone ryzykiem, gdyż sąd może nakazać sprzedaż mienia w celu spłacenia długów, jednak warto rozważyć, co jest dla nas korzystniejsze w tej sytuacji. Na pewno jednak upadłość kancelaria Warszawa doradzić może, jakie rozwiązanie jest najlepsze.