Odpływ liniowy vs brodzik prysznicowy

Odpływ liniowy vs brodzik prysznicowy

Łazienka jest pomieszczeniem, które na przestrzeni ostatnich dwóch dekad zmieniło się wizualnie, ale nie tylko. Nawet najmniejsze, blokowe łazienki mają być nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Ze względu na szeroki wybór produktów, podczas aranżacji wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, czy zainstalować wannę, czy kabinę prysznicową. Osoby, które zdecydują się na kabinę natryskową, muszą wybrać także między brodzikiem a odpływem liniowym. Jeśli zastanawiasz się, które rozwiązanie jest dla Ciebie lepsze, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

kabina natryskowa

Zalety i wady brodzików prysznicowych

Produktu, jakim jest brodzik prysznicowy (https://www.lazienkiabc.pl/Brodziki-prysznicowe-c13), nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten element łazienkowego wyposażenia znany jest w Polsce od początku lat dziewięćdziesiątych. Oczywiście na przestrzeni lat także i on zmienił się wizualnie. Z całą pewnością obecnie nie ma żadnego problemu z tym, aby otrzymać brodzik o określonym kształcie czy głębokości. Głębokie brodziki mogą zastąpić wannę małym dzieciom, ułatwić pranie ręczne i wiele innych czynności. Z kolei te niskie posiadają nowocześniejszy design, są także wskazane dla osób starszych, niepełnosprawnych lub takich, które mają problemy z motoryką.

W zależności od budżetu można wybierać między tańszymi modelami z akrylu i droższymi z modnego dziś konglomeratu czy kamienia. Wadą tych produktów jest konieczność dopasowania do danego modelu kabiny prysznicowej. Niektóre osoby podkreślają, że brodzik jest także trudniej utrzymać w czystości niż odpływ liniowy.

Pomimo dużego wyboru brodzików prysznicowych zauważyć można, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się dziś odpływy liniowe. To bowiem one wpisują się idealnie w nowoczesne, minimalistyczne aranżacje.

Nowoczesne odpływy liniowe

Nowoczesne, minimalistyczne odpływy liniowe wdarły się szturmem na polski rynek. Są chętnie wybierane nie tylko przez osoby, którym zależy na efektownym wnętrzu, ale także i przez tych, którym zależy na funkcjonalności i walorach praktycznych.

Prawda jest taka, że odpływ liniowy może zostać zamontowany w każdym miejscu w łazience — nawet na jej środku. Taka dowolność ułatwia aranżację i pozwala na dowolne urządzenie wnętrza. Jednak pomimo tej dowolności, montaż odwodnienia należy zaplanować dużo wcześniej. Przed podjęciem decyzji co do zakupu odpływu, należy sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań do jego instalacji. W tym celu powinno korzystać się z porady fachowca. Istotny jest rodzaj stropu i jego grubość, ale nie tylko.

Pomimo skomplikowanego montażu i szeregu wymogów, które dane wnętrze musi spełnić, odpływy liniowe cieszą się z każdym rokiem coraz większym zainteresowaniem. Nie ma się czemu dziwić. Estetyka, optyczne powiększenie wnętrza, bezproblemowe czyszczenie – to tylko niektóre zalety, które przemawiają za tym rozwiązaniem. Zastąpienie brodzika odwodnieniem pozwala na montaż tzw. kabin otwartych Walk In. To właśnie one kojarzone są czy wręcz utożsamiane z modernistycznymi łazienkami. Walory wizualne, nie są jedyną zaletą takiego rozwiązania. Korzystać z nich mogą bowiem z powodzeniem nawet osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku. Samo wejście do kabiny nie ma żadnych barier.