Najnowsze trendy w dziedzinie techniki grzewczej!

Najnowsze trendy w dziedzinie techniki grzewczej!

Technika grzewcza zawiera wszystkie urządzenia wchodzące w skład układu hydraulicznego kotłowni, układu odprowadzenia spalin oraz układu automatyki. Głównymi produktami tego działu są kotły grzewcze, kolektory słoneczne, pompy ciepła, systemy ogrzewania płaszczyznowego, piece, grzejniki i niezbędna armatura. Oferta większości sklepów związanych z techniką grzewczą zawiera innowacyjne produkty mające duży wpływ na poprawę efektywności cieplnej oraz energooszczędności w każdym domu.

Asortyment firmy Proterm

Z roku na rok wzrasta ilość tych produktów, które pozytywnie wpływają na komfort cieplny w każdym mieszkaniu. Przykładem takiej firmy jest przedsiębiorstwo PROTERM z Bydgoszczy, które charakteryzuje się w technice grzewczej oraz sanitarnej. Szeroki wybór produktów w tym przedsiębiorstwie gwarantuje, dużą wygodę wśród klientów, gdyż każdy klient jest w stanie znaleźć w nim odpowiedni, poszukiwany przez siebie produkt. Niewątpliwie dużym atutem przedsiębiorstwa PROTERM jest jego szeroki asortyment oraz także duża dostępność poszczególnych produktów, które często są niedostępne w innych przedsiębiorstwach.

Wśród produktów znajdujących się w ofercie przedsiębiorstwa znajdują się przede wszystkim najpotrzebniejsze produkty do centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe w swoich domach. Nie ma co się dziwić, gdyż tego rodzaju ogrzewanie zapewnia równomierny rozkład temperatury w poszczególnych pomieszczeniach oraz daje możliwość aranżacji większej powierzchni ścian, gdyż nie występują w nim grzejniki, które wymagają sporej ilości miejsca.

nowoczesne ogrzewanie

Fotowoltaika, pompy ciepła, kotłownie gazowe

Zdecydowanie do innowacyjnych rozwiązań w technice grzewczej zaliczyć można fotowoltaikę, która w parze z pompą ciepła gwarantuje niezwykłe oszczędności energetyczne. Cena takiego rozwiązania jest dość wysoka jednak pozwala na spore oszczędności w późniejszych latach. Tego typu rozwiązania stają się coraz bardziej popularne w nowoczesnym budownictwie. Natomiast w starszym budownictwie najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest CO, które wyposażone jest w grzejniki gwarantujące doskonały komfort cieplny w każdym pomieszczeniu.

Jednym z najważniejszych aspektów zarówno ogrzewania podłogowego jak i centralnego ogrzewania jest zapewnienie odpowiedniej temperatury w całym mieszkaniu. Warto również zaznaczyć, iż coraz więcej osób decyduje się na założenie klimatyzacji czy to w miejscu pracy czy w mieszkaniu. Klimatyzacja pozwala na chłodzenie pomieszczenia w upalne dni, a także daje możliwość dogrzewania danego pomieszczenie w chłodniejsze dni. Odpowiednia temperatura oraz wentylacja pomieszczeń pozwala na poprawę samopoczucia każdego mieszkańca takiego budynku wyposażonego w klimatyzacje.

Postaw na sprawdzoną firmę z branży techniki grzewczej i sanitarnej – Proterm

Właściwa instalacja sieci pozwala na prawidłową oraz bezawaryjną prace przez wiele lat. Dlatego też warto zwrócić się o pomoc w doborze oraz montaż tego typu instalacji do specjalistów, którzy posiadają dużą wiedze na ten temat. Doświadczeni instalatorzy dają gwarancje właściwego zamontowania całej instalacji. Technika grzewcza z roku na rok rozwija się, dlatego też przez ostatnie lata wyraźnie promowano nowoczesne urządzenia grzewcze, takie jak pompy ciepła czy gazowe kotły kondensacyjne wykonane z najlepszych dostępnych materiałów. Nie ma już powrotu do sytuacji sprzed dekady, gdy na polskim rynku królowały najtańsze kotły zasypowe, teoretycznie na węgiel i drewno, a w praktyce bywało, że na wszystko, co tylko dało się spalić. Takie kotły często nie spełniały żadnych norm emisji spalin, gdyż nie było to wymagane.