Modne kolory pokoju dla dziewczynki w nadchodzącym sezonie

Modne kolory pokoju dla dziewczynki w nadchodzącym sezonie

Dekorowanie sypialni dla dziecka to ekscytujący proces, zarówno dla samej pociechy, jak i jej rodziców. Trzeba jednak przyznać, że wybór kolorów do królestwa małej księżniczki nie zawsze jest łatwy. Postawić na sprawdzone schematy, czy może zdecydować się na nieco szaleństwa? Które kolory pokoju dla dziewczynki sprawdzą się w przypadku zabawy, nauki lub odpoczynku? Przedstawiamy kilka propozycji odcieni, które będą niezwykle popularne w nadchodzącym sezonie!

Odcienie żółtego

Zaczynamy od nieoczywistej propozycji. Żółty i jego odcienie to fantastyczny wybór zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. To kolor bardzo energetyzujący i wesoły, który w delikatnym tonie jednocześnie pomaga dziecku w koncentracji podczas nauki. Wbrew pozorom, jest to również jedna z najpopularniejszych barw w pokojach współczesnych nastolatków – można spotkać ją w wielu proponowanych aranżacjach. Kolor ten ma bardzo istotną zaletę. Łatwo łączyć go z innymi odcieniami, tworząc bardzo radosne, pełne dobrej energii kompozycje, idealne do pokoju dla dziewczynki.

Niebieski i biały

Czas zerwać ze stereotypami. Niebieski nie jest już wyłącznie barwą przeznaczoną do malowania sypialni chłopców. Dziś odcienie błękitnego to także niezwykle popularne kolory pokoju dla dziewczynki. Warto podkreślić, że w królestwach małych księżniczek doskonale wypadają nie tylko jasne warianty niebieskiego, ale i jego ciemniejsze odsłony. Szczególnie dobrze komponują się one z białym – takie zestawienie, odpowiednio zaaranżowane, przywołuje na myśl letnie, nocne rozgwieżdżone niebo.

Soczysty zielony

Kolor zielony to sprawdzone rozwiązanie w pokoju każdego dziecka. Jest zarówno wystarczająco relaksujący, aby zapewnić np. spokojny sen, jak i wystarczająco stymulujący, aby pomóc w koncentracji podczas nauki. Zieleń doskonale balansuje aranżację wnętrza. Warto użyć różnych odcieni tego koloru w pokoju dziewczynki, umieszczając go nie tylko na ścianach, ale także na meblach, akcesoriach czy dodatkach. Można wprowadzić do sypialni dziecka uspokajający, naturalny klimat, łącząc soczystą zieleń z brązem i jasną szarością. Spędzanie czasu wśród barw natury sprawia, że czujemy się komfortowo w każdym wieku.

Pastelowe tony

Pastele są częstym wyborem jako kolory pokoju dla dziewczynki bez względu na to, jaka moda aktualnie panuje. Nie inaczej będzie w nadchodzącym sezonie. Pastelowe odcienie niebieskiego, zielonego, żółtego czy różowego mogą zapewnić jednocześnie nowoczesny oraz przytulny wygląd sypialni każdego dziecka. Nawet jeśli pokój wcześniej był zdominowany przez jeden kolor, np. biały, przy pomocy pasteli łatwo go zrównoważyć. Nie trzeba przy tym malować ścian – odcienie te doskonale sprawdzą się także na meblach, drzwiach, akcesoriach i zabawkach.