Kompozyt drewna – materiał, który zasługuje na szczególną uwagę

Kompozyt drewna – materiał, który zasługuje na szczególną uwagę

W trakcie urządzania domu czy ogrodu szczególne znaczenie odgrywa dobrej jakości materiał, który przekłada się na wytrzymałość oraz estetykę. Deska kompozytowa zasługuje na uwagę ze względu na doskonałą jakość wykonania oraz zastosowanie trwałego polimeru PVC, który zabezpiecza przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, a wśród nich deszczu, śniegu czy intensywnych promieni słonecznych. Ogrodzenie z kompozytu jest trudne do zniszczenia, dlatego stanowi doskonałe zabezpieczenie dla domu. Deski kompozytowe sprawdzą się nie tylko do stworzenia estetycznych ogrodzeń, ale przydają się również do wykonania atrakcyjnych pomostów, obrzeży basenów oraz balustrad.

Jak wygląda ogrodzenie kompozytowe?

Deski kompozytowe EkoTeak wyglądają tak samo, jak modele wykonane z drewna naturalnego. Podstawowa różnica polega na wykorzystaniu w produkcji pyłu drzewnego oraz wzmocnienie go tworzywem sztucznym. Na skutek takich działań powstaje wytrzymały produkt końcowy, który nie pęka, nie podnosi się ani nie obniża. Ogrodzenie kompozytowe to najlepszy wybór, jeśli zależy Ci na doskonałej jakości, ale jednocześnie nie chcesz wydawać fortuny. Ogrodzenie z kompozytu drewna jest lepszy niż wykonane z drewna egzotycznego, gdyż przewyższa je pod względem właściwości technicznych oraz optymalnych parametrów.

Kompozyt drewna – jakie właściwości ma tworzywo?

Deska kompozytowa EkoTeak jest wytrzymała i prezentuje się bardzo atrakcyjnie, ale to nie jedyne cechy charakterystyczne tego materiału. Na uwagę zasługuje odporność na działanie wielu czynników atmosferycznych, które w normalnych warunkach znacznie pogarszają wygląd ogrodzenia. Mowa o wilgoci, niskich temperaturach oraz promieniach słonecznych. Nowoczesne deski kompozytowe EkoTeak nie muszą być impregnowane ani regularnie malowane. Przez wiele lat prezentują się tak samo, jak w dniu zakupu, dlatego to doskonały wybór dla osób, którym zależy na atrakcyjnym tarasie czy ogrodzeniu, ale jednocześnie nie mają czasu na wykonanie renowacji.

Ogrodzenie kompozytowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Ogrodzenie z desek kompozytowych zachowuje swój atrakcyjny wygląd oraz cenne właściwości pod warunkiem, że jest regularnie czyszczone. W tym celu należy zastosować myjkę ciśnieniową. Ogrodzenie z kompozytu nie gnije oraz nie butwieje, dlatego przez wiele lat prezentuje się bardzo dobrze. Na uwagę zasługuje także brak zmiany koloru w ogrodzeniu, nie ma mowy o jaśniejszych i ciemniejszych plamach oraz nieregularnych odcieniach. Ogrodzenie z kompozytu drewna doskonale łączy się z domami utrzymanymi w stylu nowoczesnym oraz klasycznym. Forma oraz kolorystyka nie odgrywają dużej roli – najważniejsze to stworzyć piękną i spójną kompozycję. Ogrodzenie z desek kompozytowych ułatwia to zadanie.