Kącik kawowy – Twoja szansa na rozwój biznesu!

Kącik kawowy – Twoja szansa na rozwój biznesu!

Czy tak prosta usługa, jak serwowanie dobrej jakości kawy na wynos może zagwarantować wyższe dochody, poprawić wizerunek lokalu i zwiększyć jego konkurencyjność na lokalnym rynku? Jak najbardziej! Jest to możliwe dzięki opcji wynajmu profesjonalnego kącika kawowego – kompletnie wyposażonego i gotowego do użycia niemalże od zaraz.

Podsumowanie:

  • Jeśli chodzi o napoje na wynos, kawa wiedzie prym. Sięgamy po nią w drodze pracy i szkoły, w trakcie spaceru, zakupów i podróży. Przy tym oczekujemy wysokiej jakości napoju, przygotowanego z użyciem nowoczesnego ekspresu. Trend ten możesz przekuć w sukces swojego biznesu.
  • Zwiększenie przychodów, dotarcie do nowych klientów czy umocnienie pozycji lokalu na rynku to tylko trzy z wielu korzyści, które płyną z zastosowania kącika kawowego w sklepie, piekarni, cukierni czy na stacji benzynowej.
  • Zdobycie profesjonalnego kącika kawowego, gotowego do szybkiego uruchomienia nie jest trudne. Nie musisz bowiem aranżować go samodzielnie. Możesz skorzystać z oferty firm wyspecjalizowanych w wynajmie stoisk kawowych, na przykład Tchibo Coffee Service.
  • Opłacasz miesięczny czynsz, a w zamian korzystasz z pełnej funkcjonalności samoobsługowego, nowoczesnego kącika kawowego. Otrzymujesz też wsparcie techniczne – pomoc w montażu i serwis.

Rosnąca popularność kawy szansą dla Twojego biznesu

Szybko rozwijająca się technologia dociera nie tylko do branż kojarzonych z IT, ale również do handlu detalicznego. Nowoczesne ekspresy do kawy, które do niedawna mogliśmy spotykać wyłącznie w wyspecjalizowanych kawiarniach i luksusowych restauracjach dziś trafiają do miejsc, które odwiedzamy codziennie – sklepów, piekarni, cukierni, lodziarni i stacji benzynowych. I właśnie tam Polacy – chcąc zaoszczędzić czas – coraz częściej poszukują opcji zakupu dobrej kawy na wynos, w drodze do pracy, szkoły, w trakcie lunchu czy podróży. Z raportu „Rynek gastronomiczny w Polsce” zrealizowanego w 2021 roku wynika, że co czwarty konsument wydaje na ten cel co najmniej 50 zł miesięcznie. To stwarza dla Ciebie doskonałą okazję do rozwinięcia biznesu!

Korzyści z wynajmu kącika kawowego

  • Sprzedaż napoju na wynos to bardzo rentowna usługa; oferuje nawet kilkudziesięcioprocentowe marże! Daje zatem dużą szansę na zwiększenie przychodów w krótkim czasie od włączenia stoiska kawowego do wyposażenia lokalu. Wykorzystaj sprawdzone techniki sprzedaży (na przykład cross selling), a szansa ta będzie jeszcze większa!
  • Co więcej, lokal, w którym unosi się zapach świeżo zmielonych ziaren lub dopiero co zaparzonej kawy jest lepiej odbierany i szybciej oraz mocniej zapamiętywany. To Twoja inwestycja w rosnące grono regularnie powracających klientów.
  • Z profesjonalnym kącikiem kawowym otwierasz się też na nowych gości, w tym zamożniejszych konsumentów, gotowych wydać więcej.
  • Dzięki rozbudowanej i urozmaiconej ofercie, dopasowanej do specyfiki współczesnego rynku, Twój lokal staje się bardziej konkurencyjny, a biznes stabilniejszy.

Kącik kawowy – jak wygląda, z czego się składa i jak go zdobyć?

Kącik kawowy to elegancki, samodzielny mebel wyposażony we wszystko, co potrzebne do przyrządzenia kawy na wynos. Zawiera automatyczny ekspres kawowy z wysokiej jakości ziarnami, a także niezbędne akcesoria: kubeczki, wieczka, mieszadełka, cukier w saszetkach, topping mleczny i syropy smakowe. W niewidocznym na pierwszy rzut oka, ale podręcznym miejscu mieści się też schowek na odpadki. Całości dopełnia górne oświetlenie i telemetria – system zbierania danych o liczbie i rodzaju napojów wydanych w kąciku. Dzięki niewielkim rozmiarom z łatwością umieścisz stoisko w swoim – nawet niedużym – lokalu i włączysz w ciąg ekspozycyjno-sprzedażowy, zachowując aranżacyjną spójność. Za sprawą nowoczesnego, przytulnego wyglądu i obietnicy dobrego smaku kawy kącik przyciąga wzrok gości już na chwilę po wejściu do lokalu.

Profesjonalny kącik kawowy możesz wynająć, zamiast samodzielnie go aranżować i wyposażać. Zrobisz to, korzystając z oferty jednej z kilku firm proponujących gotowe rozwiązania kawowe, na przykład Tchibo Coffee Service. W zamian za miesięczny czynsz otrzymasz możliwość korzystania z kompleksowo wyposażonego stoiska kawowego, a także gwarancję bezpłatnego montażu i serwisu technicznego.