Jak ułatwić sobie prasowanie? 5 wskazówek

Jak ułatwić sobie prasowanie? 5 wskazówek

Prasowanie najczęściej wykonujemy z powinności, a nie przyjemności. Delikatne, bawełniane koszulki nie są wyzwaniem, ale grubsze ubrania już tak. Jeans? Może szczególnie spędzać sen z powiek. Wełna i satyna są szczególnie podatne na przypalenie i wyświecanie, więc wymagają szczególnego traktowania. Na szczęście na wszystko jest jakiś sposób, na prasowanie też. Poniżej nasze podpowiedzi jak ułatwić sobie prasowanie.

  1. Porządny sprzęt

Zacznijmy od tego, czym prasujemy. Nowoczesne żelazka i generatory pary szybko się nagrzewają, mają śliskie stopy i duży wyrzut pary. To od nich zależy jak skutecznie i jak prędko uporamy się ze startą prania. Generator pary ranking to miejsce, gdzie poznasz najlepsze urządzenia do prasowania. Warto skorzystać, aby zdobyć szybkie rozpoznanie w temacie skutecznych produktów i polecanych modeli w pasującym Ci przedziale cenowym.

  1. Pierz świadomie

Ilość czasu spędzanego przy desce do prasowania zależy w znacznej mierze od sposobu prania. Często aby zaoszczędzić na wodzie i prądzie, bęben pralki zapełniamy całkowicie. I tak, generuje to oszczędności, ale zbite ze sobą ubrania mają potem więcej zagnieceń. Do tego, są one głębsze i trwalsze, ponieważ powstają na skutek napierania na siebie ciężaru mokrych ubrań. Jeżeli nie chcesz męczyć się przy prasowaniu, odłóż bluzkę czy dwie, a z pewnością da Ci to ulgę.

  1. Używaj płynu do płukania

Dedykowane detergenty chronią włókna, nawilżają je i rozluźniają. Bardziej zadbane i dopieszczone materiały jest potem łatwiej prostować. Ładny zapach też będzie miał pozytywny wpływ na stan ubrań. Co więcej, ubrania są mniej podatne na elektryzowanie, a to dodatkowo ułatwia prasowanie i podnosi Twoje zadowolenie z całości procesu.

  1. Susz mądrze i w dużych odległościach

Przed rozwieszeniem ubrań na linkach, warto je strzepnąć kilka razy. Spowoduje to wstępne rozprostowanie i rozluźnienie tkanin, po tym jak całkowicie zbite wyjmiesz je z pralki. Dodatkowo, tkaniny muszą mieć przestrzeń aby woda mogła odparować. Nie warto wieszać ubrań jedno na drugim na suszarce ani też za blisko siebie, na tzw. harmonijkę, ponieważ to spowoduje powstanie dodatkowych zagnieceń, z którymi chcesz przecież walczyć. Warto także zaopatrzyć się w solidną suszarkę zamiast wieszać ubrań na kaloryferze, aby nie nabrały charakterystycznych wybrzuszeń od kształtu kaloryfera.

  1. Prasuj ubrania tuż po wyschnięciu

Nie każdy lubi prasować ubrania od razu, ale jednak warto. Przyniesie to znacznie więcej korzyści. Tkaniny gdy będą nieco wilgotne, łatwiej poddadzą się cieple stopy. Jest to zasada którą stosują żelazka parowe i generatory pary, wtłaczając w ubrania spore ilości pary. Świeże zagniecenia szybciej się rozprostują, a nad tymi mocno utrwalonymi musiałbyś poświęcić więcej czasu.

Jak widać, prasowanie wcale nie musi być ciężkie i żmudne. Stosując nasze podpowiedzi, możesz je sobie szybko ułatwić. Porządne sprzęt w postaci solidnego generatora pary także będzie Twoim sprzymierzeńcem. Kto wie, może dzięki wymienionym wskazówkom przekonasz się i polubisz prasowanie? Trzymamy kciuki!