Jak spakować męską kosmetyczkę na wyjazd?

Jak spakować męską kosmetyczkę na wyjazd?

W męskiej kosmetyczce na wyjazd powinny znaleźć się wszystkie produkty, które pomogą zadbać o siebie w każdej sytuacji. Warto wiedzieć co wrzucić do kosmetyczki, żeby zaoszczędzić też miejsce w bagażu.

Produkty do higieny

W męskiej kosmetyczce powinny się znaleźć produkty do higieny osobistej. Należą do nich przede wszystkim żele pod prysznic, szampony. Żeby zaoszczędzić miejsce w kosmetyczce, warto wykorzystać kosmetyk, który ma wielofunkcyjne działanie. W czasie podróży w upalne miesiące roku, świetnym rozwiązaniem może być żel chłodzący, na przykład z dodatkiem mięty – pozwoli odświeżyć się podczas najwyższych temperatur. Ekologicznym i wygodnym rozwiązaniem podczas wyjazdu są też produkty w kostce – zabierają one bardzo niewiele miejsca. Szampon i mydło można przechowywać w zasadzie w jednym pojemniku, a przede wszystkim – nie liczą się one do limitu płynów na lotniskach. Coraz więcej też na rynku pojawia się produktów do higieny intymnej dla panów. Warto zaopatrzyć się w taki kosmetyk, szczególnie jeżeli skóra w okolicach intymnych jest podatna na podrażnienia. W kosmetyczce nie powinno też zabraknąć kosmetyku takiego jak antyperspirant męski. To kosmetyk przydatny na co dzień jak i podczas uprawiania aktywności sportowych. Dzięki niemu zachowamy świeżość, ograniczy on pocenie się, nieprzyjemny zapach. Warto zwrócić uwagę na produkty, które nie brudzą koszulek, szczególnie tych białych i czarnych.

Nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna

Pakując kosmetyczkę na wyjazd, nie sposób zapomnieć o tych produktach, które mają zadbać o równowagę skóry i odpowiedni poziom nawilżenia a także o ochronę przed słońcem. Wielu panów skarży się na produkty do twarzy, które wchłaniają się dość długo i pozostawiają delikatny film na skórze, dlatego też świetną opcją są szybko absorbujące się żele do twarzy, które praktycznie od razu zwiększą poziom nawilżenia skóry, przywrócą jej równowagę, sprawią, że będzie ona miękka i ujędrniona. Wyjeżdżając staramy się zabierać raczej mniej kosmetyków mających szersze wykorzystanie, dlatego też żel ten powinien się nadawać również do łagodzenia podrażnień po goleniu. W składzie warto szukać na przykład kwasu hialuronowego czy aloesu. Nie tylko w wakacje, ale przez cały rok dobrze jest też zadbać o ochronę przeciwsłoneczną – nadmierna ekspozycja na słońce może być bowiem przyczyną przebarwień, szybko powstających zmarszczek, poparzeń. Krem z filtrem powinien mieć lekką formułę, dobrze się wchłaniać – może też przy okazji wyrównać koloryt skóry, szczególnie jeśli istnieją na niej jakieś niedoskonałości.

Produkty do golenia

W podróży warto mieć też produkty do golenia i pielęgnacji zarostu. Bardzo wygodny może być krem w zakręcanym słoiczku, łatwo też nabierzemy go trochę i przełożymy do mniejszego, turystycznego opakowania, czego nie zrobimy na przykład z pianką. Panom z brodą przyda się też olejek do jej pielęgnacji, który pomoże ułożyć włoski. W walizce mniej miejsca od klasycznej golarki zajmie na pewno jednorazowe maszynka warto więc zaopatrzyć się w kilka sztuk. 

Dobrze spakowana kosmetyczka jest równie ważna jak reszta bagażu – pozwoli nam ona uniknąć dodatkowych, niepotrzebnych zakupów na miejscu.