Jak pozbyć się gruzu i nie trafić do więzienia, czyli tani sposób na legalny wywóz gruzu

Jak pozbyć się gruzu i nie trafić do więzienia, czyli tani sposób na legalny wywóz gruzu

Napracowałeś się przy remoncie/budowie i chciałbyś cieszyć się efektem swojej ciężkiej pracy, ale musisz jeszcze posprzątać bałagan. Nieprawidłowo zutylizowane odpady remontowo budowlane mogą ściągnąć na Ciebie wysokie koszty, a nawet policję. Wywóz gruzu to sprawa dla profesjonalistów. W tym poradniku dowiesz się, jak tanio zorganizować wywóz śmieci po budowie oraz dlaczego więcej zapłacisz za samodzielny wywóz gruzu niż za wynajem firmy. Zapraszamy!

Dlaczego samodzielny wywóz odpadów budowlanych to najdroższa opcja na wywóz śmieci po budowie?

To wydawałoby się najprostszy i najtańszy sposób na pozbycie się odpadów po budowie. Samodzielny wywóz gruzu do lasu, czy wywalenie pewnej ilości do odpadów komunalnych. Jeszcze kilkanaście lat temu coś takiego udawało się bez większych konsekwencji. Z prostego powodu. Nie było tylu kamer, co dzisiaj. Obecnie kamery są wszędzie. Z pewnością zainteresują się Twoim nielegalnym wywozem gruzu i sprowadzą na Ciebie szereg konsekwencji.

Za wywożenie gruzu, czy odpadów niebezpiecznych do lasów możesz otrzymać karę w wysokości od 20 zł aż do 5000 zł. Ponadto w skrajnych przypadkach może Cię czekać pozbawienie wolności na okres od 3 miesięcy do 8 lat. Za wyrzucanie gruzu do odpadów komunalnych również możesz dostać karę finansową od zarządcy Twojego osiedla. Kolejna kara czeka Cię, kiedy śmieciarka przyjedzie po odbiór śmieci. Jeśli gruz uszkodzi ich pojazd, na pewno dopomną się o należne odszkodowanie. Znacznie tańszą opcją będzie usługa wynajmu kontenera.

Jak wygląda cennik wywozu gruzu w 2023 roku?

Podstawienie kontenera o pojemności 6 m3 kosztuje około 600-900 złotych. Cena uwarunkowana jest głównie wielkością wynajętego kontenera oraz miejscowością, z której chcesz wywieźć odpady remontowo budowlane. Najdroższy na tej skali będzie wywóz gruzu Warszawa. Kontenery na gruz o pojemności 6 m3 na terenie Warszawy będą kosztować wspomniane 900 zł. Im mniejsze miasto, tym mniejsza cena za odbiór gruzu. 6 m3 to pojemność, która sprawdzi się przy wywozie gruzu po budowie przeciętnej wielkości domu.

Dlaczego warto zamówić kontener na odpady budowlane i jak tanio zorganizować wywóz gruzu i odpadów?

Kontenery na gruz są jedną z najtańszych opcji na pozbycie się odpadów po remoncie. Koszty wynajmu kontenera możesz zmniejszyć wyborem dobrej firmy. Zamów-kontener.pl to firma, która oferuje profesjonalne usługi w zakresie wywozu gruzu w konkurencyjnych cenach. Jeśli poszukujesz kontenera na wynajem w województwie dolnośląskim, w takich miejscowościach jak:

 • Wrocław,
 • Bolesławiec,
 • Brzeg Dolny,
 • Głogów,
 • Jawor,
 • Jelenia Góra,
 • Legnica,
 • Lubin,
 • Polkowice,
 • Wołów,
 • Złotoryja

bądź innych – firma Zamow-Kontener będzie najtańszym wyborem. Sprawdź sam!