Jak często myć podłogę?

Jak często myć podłogę?

Zastanawiasz się, jak często czyścić podłogę, aby zachować czystość, ale zadbać także o jej jak najdłuższą żywotność? Brud, pyłki, zarazki, kurz, sierść czy też innego rodzaju zanieczyszczenia mogą wpłynąć zarówno na zdrowie, jak również ogólne samopoczucie domowników. Poznaj więc kilka zasad czyszczenia i wyposaż swój dom w niezbędny sprzęt!

Częstotliwość czyszczenia podłogi – dopasuj ją do swoich potrzeb!

Codziennie, raz w tygodniu, a może rzadziej? Częstotliwość mycia podłogi zależy zarówno od tego, jak szybko pojawiają się na niej zanieczyszczenia, jak i od tego czy w domu mieszkają mniejsze bądź większe dzieci, posiadasz kochanego czworonoga bądź któryś z domowników jest alergikiem. Ogólnie zaleca się, aby podłogę czyścić raz w tygodniu, nie ma jednak żadnych przeszkód, aby robić to częściej! Częstotliwość czyszczenia uzależniona jest także od rodzaju materiału – lakierowane panele drewniane czyszczone są nieco inaczej niż kafelki czy podłoga kamienna. Odwiedź Leifheitsklep.pl i poznaj najpopularniejsze modele mopów do czyszczenia podłogi, a także wykorzystaj sprawdzone wskazówki, które zapewnią wzorową czystość w Twoim domu!

Postaw na wysokojakościowy sprzęt do czyszczenia podłóg!

Częstotliwość mycia podłogi zależy także od jakości sprzętu, z pewnością warto więc postawić na wysokojakościowy mop z wyciskaczem, który efektywniej wyczyści podłogę, a także zadba o jej lśniący wygląd na dłużej. Mop z wyciskaczem umożliwi Ci także dostosowanie preparatów do rodzaju powierzchni oraz pozbycie się nadmiaru wody, który szczególnie niebezpieczny jest przy panelach podłogowych czy też podłodze drewnianej. Wysokojakościowe modele mopów zapewniają wygodę użytkowania, a dzięki specjalnie zaprojektowanym głowicom i zróżnicowanym włóknom pozwalają na usunięcie różnego rodzaju zanieczyszczeń – zarówno kurzu, włosów, sierści, plam, jak również błota. Co więcej, mop z wyciskaczem posiada końcówkę, którą bez przeszkód można prać i dzięki temu łatwo utrzymać ją w czystości! Zapewnij więc sobie wygodę, wybierz odpowiedni model mopa i zadbaj o swoje mieszkanie!