Gdzie kupić napęd do bramy segmentowej?

Gdzie kupić napęd do bramy segmentowej?

Bramy segmentowe to najczęstsze rozwiązania nowego budownictwa. Panel bramy otwierany pionowo to duża oszczędność miejsca od strony podwórza garażu, a także jego wnętrza. Bramy segmentowe niosą za sobą wiele innych korzyści, szczególnie, jeśli są zautomatyzowane. Nie wszystkie bramy tego rodzaju są zamykane automatycznie. Wiele z nich nie posiada napędu, przez co każdy ruch samochodu wymaga ręcznego otwierania panelu. Brama segmentowa może zostać wyposażona w napęd długo po jej zakupie. Gdzie zamówić napęd do bramy garażowej?

Napędy do bramy garażowej dostępne u dystrybutora StalProdukt Zamość

Wiodącymi producentami na rynku bram segmentowych jest Somfy i Beninca. Produkty obu firm są dostępne w naszej ofercie StalProdukt Zamość. Somfy jest światowym liderem wśród producentów zajmujących się automatyką bram. Produkty z asortymentu firmy są sprawdzane w wymagających warunkach, dlatego w dłużej perspektywie czasowej są gwarancją trwałości. Z kolei napędy do bram segmentowych od marki Beninca to produkty premium. JIMy dostępne w ofercie producenta są tworzone z wykorzystaniem paska kewlarowego, który zapewnia cichą pracę bramy. są produktami klasy PREMIUM i najkorzystniejszej relacji jakości do ceny. Posiadają naciąg na pasek kewlarowy, dzięki czemu siłowniki pracują cicho i płynnie. Bestsellery Beninica, czyli JIM’y są produkowane w dwóch podstawowych modelach siłownika.

Somfy – napęd do bramy segmentowej 

Produkty Somfy z naszego katalogu to zarówno silniki do bram segmentowych, a także wyposażenie ułatwiające ich używanie. Wśród dostępnych napędów znajdziemy Somfy Dexxo Optimo RTS, idealny do bram segmentowych o maksymalnej powierzchni do 10 m. Zestaw przewiduje silnik do bramy segmentowej 24V z wbudowaną centralą sterującą i radioodbiornikiem RTS. Posiada Prowadnice do napędu 800N oraz pilot 2 kanałowy KEYTIS 2. Z kolei do bram o większej powierzchni, czyli do 15 m2 polecamy napęd SOMFY DEXXO PRO. Parametry sprzętu wchodzącego w skład automatyki bramy są identyczne, jak w przypadku Optimo. Zestaw można uzupełnić o piloty, fotokomórki oraz bezprzewodową klawiaturę kodową do bramy segmentowej. 

Beninca do bram segmentowych

Podobnie jak w przypadku Somfy, produkty Beninica dostępne w StalProdukt Zamość uwzględniają dwa warianty bramy: mniejsze i większe. Pierwszy napęd JIM.3 jest przeznaczony do bram nie większych niż 11m2. Posiada silnik 24v centrala z wbudowanym enkoderem i odbiornikiem oraz prowadnicę do napędu 600 N z paskiem. Drugi model, JIM 4, sprawdza się również przy bramach o maksymalnej powierzchni 22m2. Korzysta z tego samego silnika, jednak prowadnica do napędu o obciążalności do 1200 N z paskiem. Wybór odpowiedniego napędu do bramy segmentowej jest zależny od rodzaju bramy oraz potrzeb klienta. Więcej informacji na temat silników do automatycznych bram segmentowych znajdziecie na StalProdukt Zamość.