Dobierz najlepszy filtr do oczka wodnego z Aquario.pl

Dobierz najlepszy filtr do oczka wodnego z Aquario.pl

Oczko wodne to marzenie wielu właścicieli domów, którzy chcą urozmaicić swój ogród, stworzyć miejsce, w którym będą mogli odpocząć i poczuć, że są blisko natury. Niestety, nawet najmniejsze oczko wodne wymaga zaangażowania i pracy, szczególnie w obszarze dbania o czystość wody. Bez wydajnego filtra utrzymanie przejrzystej wody wolnej od glonów i zanieczyszczeń może okazać się niemożliwe, dlatego w niniejszym artykule omówimy zalety poszczególnych rodzajów filtrów przeznaczonych do oczek wodnych, a także wskażemy, gdzie kupić sprawdzony sprzęt do przydomowych akwenów.

Do czego służy filtr do oczka wodnego?

Filtry do oczka wodnego służą do oczyszczania wody poprzez usuwanie zanieczyszczeń i obumarłych roślin, a także do utrzymania właściwego poziomu pH. Bez wydajnego sprzętu do filtracji życie w zbiorniku z zamkniętym obiegiem wody może nie służyć zdrowemu rozwojowi ryb i roślin, które zamieszkują oczko wodne. Zadaniem filtrów do wody przeznaczonych do oczek wodnych jest oczyszczanie jednakowo z zanieczyszczeń mechanicznych takich jak resztki roślin, pokarmu czy odchodów ryb, jak i tych niewidocznych, które zaburzają równowagę biologiczną w zbiorniku.

Aquario.pl — sklep online z wyposażeniem do oczek wodnych

Zakładając oczko wodne, musisz liczyć się z tym, że nawet mały zbiornik wymaga zakupu odpowiedniego sprzętu. Sprawdzony ekwipunek, który pomoże Ci zadbać o czystość oczka wodnego, znajdziesz w sklepie online — Aquario.pl, który oferuje asortyment do akwariów, terrariów, a także przydomowych akwenów w konkurencyjnych cenach. Filtry do oczka w Aquario zostały odpowiednio przetestowane i docenione przez doświadczonych ogrodników, dlatego sklep ten polecany jest, gdy jesteś na etapie zakładania oczka wodnego lub planujesz jego rozbudowę.

Jaki filtr do oczka wodnego wybrać? Rodzaje sprzętów do filtracji dostępnych w sklepie Aquario.

Filtr ciśnieniowy to niezawodny, solidny i sprawdzony rodzaj filtra do oczka wodnego, który jest dodatkowo prosty w obsłudze i montażu. Umieszcza się go obok zbiornika, a żeby nie rzucał się w oczy i nie przeszkadzał, istnieje możliwość jego zakopania. Inwestując w filtr lepszej jakości, możesz otrzymać sprzęt, w którym zamontowana jest dodatkowo lampa UV, która usuwa glony, ograniczając w ten sposób użycie chemii. Filtry ciśnieniowe, które zakupisz w Aquario mają funkcję samoczyszczącą, która nie tylko informuje o stanie zanieczyszczenia wkładów, ale także szybko i sprawnie pomaga je wymienić i odświeżyć.

Filtr przelewowy — podstawową jego funkcją jest oczyszczanie wody z zanieczyszczeń mechanicznych i biologicznych. Do tego celu wykorzystuje się odpowiednie złoże filtracyjne, które zatrzymuje niepożądane cząsteczki w wodzie, takie jak piasek, muł, glony i inne. Filtr przelewowy jest również wyposażony w wiele innych funkcji, które są korzystne dla oczka wodnego, np. przyczynia się do utrzymania stałego poziomu pH wody, poprawia jej jakość, usuwa nadmiar substancji organicznych i mineralnych, a także pomaga utrzymać wysoką jakość wody w oczku wodnym.

Skimmer to urządzenie, które wyciąga zanieczyszczenia z powierzchni wody. Jest to mała pompa, która wciąga wodę wraz z zabrudzeniami do specjalnego pojemnika, gdzie dochodzi do ich filtrowania i usuwania. Skimmer jest często używany w oczkach wodnych, gdzie pracuje w celu usunięcia piasku czy mułu. Ich pozostawienie mogłoby przyczynić się do uszkodzenia filtra i zanieczyszczenia wody, dlatego skimmer skutecznie dba o jej czystość, wspomagając w tym filtr przelewowy lub ciśnieniowy.

Jak prawidłowo wybrać filtr do oczka wodnego?

Wybierając filtr do oczka wodnego, należy wziąć pod uwagę rozmiar zbiornika, oczywiście kierując się zasadą – im większa powierzchnia, tym bardziej wydajny sprzęt do filtracji. Nie bez znaczenia jest także to, czy postawisz na hodowlę ryb, czy odpuścisz sobie ich hodowlę. Akwen bez ryb nie będzie potrzebował aż tak wydajnego filtra, gdyż nie będzie on narażony na takie zanieczyszczenia jak niestrawiony pokarm czy odchody. Te podstawowe dwa kryteria powinny pomóc Ci podjąć decyzję, jaki filtr do oczka wodnego wybierzesz.

Jeśli masz wątpliwości, jaki filtr wybrać do Twojego oczka wodnego, warto zaczerpnąć rady u profesjonalistów, którzy pracują w sklepie Aquario.pl.