Dlaczego dmuchana deska do pływania jest tak popularna?

Dlaczego dmuchana deska do pływania jest tak popularna?

Pływanie na desce SUP zjednuje sobie z każdym rokiem coraz większe grono zwolenników. Nic dziwnego – ten sport wodny jest niesamowicie wszechstronny i uniwersalny, może go uprawiać każdy, bez względu na wiek, płeć czy posiadane umiejętności. Coraz częściej możemy także zaobserwować, że dmuchana deska do pływania wypiera tradycyjne, sztywne deski. Dlaczego tak się dzieje?

Jakie osiągi oferuje dmuchana deska do pływania?

Przez kilka lat funkcjonowało przekonanie, że dmuchana deska do pływania oferuje dużo gorsze osiągi niż deska sztywna. Początkowo, kiedy dmuchane deski do pływania dopiero stawiały swoje pierwsze kroki na rynku, może rzeczywiście tak było: wyższe burty sprawiały, że deska była bardziej podatna na znoszenie przez wiatr. Jeżeli SUP był niewystarczająco napompowany, to oczywiście też wpływało to na jakość użytkowania. Jak jest obecnie? Technologia poszła do przodu, producenci wprowadzili innowacyjne rozwiązania i…dzięki temu można śmiało powiedzieć, że dmuchana deska do pływania nie odbiega w niczym swojemu sztywnemu odpowiednikowi. Tylko zawodowcy i wyczynowcy, których wymagania są o wiele większe od przeciętnego użytkownika, odczują jakąkolwiek różnicę.

W czym dmuchana deska do pływania jest lepsza od deski twardej?

I czy w ogóle w czymkolwiek jest? Oczywiście! Choć może nie jest to najbardziej oczywista kwestia, to należy zastanowić się, gdzie przechowywać deskę SUP poza sezonem? Czy będziesz miał miejsce w domu na twardą deskę? Pamiętaj, że nie może ona być przechowywana w byle jakich warunkach: najlepiej, aby było to miejsce zacienione (deska nie może być narażona na ciągłe działanie promieni słonecznych), suche, z dala od dzieci i psów bądź kotów, które mogłyby niezamierzenie uszkodzić deskę. Jeżeli stwierdzasz, że masz miejsce w domu na sztywną deskę, to…czy będziesz miał jak ją przetransportować? Otóż jeżeli zdecydujesz się na dmuchaną deskę do pływania, to wszystkie te problemy znikają: dmuchana deska do pływania jest łatwa w przechowywaniu i ewentualnym transporcie, ponieważ mieści się w niewielkim plecaku. Prawda, że to wygodne rozwiązanie?

Którą dmuchaną deskę do pływania wybrać?

Moim zdaniem, marką produkującą najlepsze dmuchane deski do pływania jest firma Aztron. Opatentowała ona technologię “double-chamber”, która polega na zastosowaniu dwóch komór powietrznych. W jakim celu? Otóż druga komora powietrzna oferuje co najmniej 100 litrów wyporności, co skutecznie zapewnia bezpieczeństwo osobie pływającej (w przypadku uszkodzenia jednej z komór, druga pozwoli utrzymać się na powierzchni). Ponadto dodatkowa komora wewnętrzna z dodatkowymi filarami powietrznymi i ścianami bocznymi umieszczonymi w obszarze stojącym zapewnia desce o 30% większą sztywność. Czyli podsumowując: dzięki podwójnej komorze dmuchana deska do pływania jest naprawdę sztywna i bezpieczna. Poza tymi wszystkimi właściwościami deski Aztron należy również wspomnieć o aspekcie finansowym: marka oferuje swoje produkty w naprawdę niskich, niewygórowanych cenach. Cały komplet (czyli: dmuchana deska do pływania, plecak na SUPa, automatyczna pompka, smycz bezpieczeństwa, wiosło, finy) można znaleźć w sieci już za niewiele ponad 1500zł.

Inni polecani producenci

Czy tylko marka Aztron produkuje dobre dmuchane deski do pływania? Oczywiście, że nie! Zapoznaj się z ofertą marek Key West, Pelican, Abstract, Delta, WildSUP. Wszystkie wyroby od tych producentów mogę polecić z czystym sumieniem. A gdzie je znaleźć? Na stronie www.gosup.pl, która zajmuje się głównie deskami SUP. Zajrzyj tam już teraz i znajdź najlepszy dla siebie model.