Czy zakup auta poleasingowego to dobry pomysł?

Czy zakup auta poleasingowego to dobry pomysł?

Decydując się na zakup używanego samochodu, warto wziąć pod uwagę różne rozwiązania. Jednym z nich jest nabytek w postaci samochodu poleasingowego. Czy w taki pojazd warto zainwestować? Na co zwrócić uwagę?

Jakie zalety mają samochody poleasingowe?

Wiek to jeden z największych atutów, jakimi odznaczają się auta poleasingowe. Warszawa to doskonały przykład miejscowości, gdzie funkcjonuje sporo miejsc, w których można nabyć takie samochody. Pojazdy, które były przedmiotami umów leasingowych, wystawiane są na sprzedaż zwykle po upływie 3-4 lat. Są to zatem stosunkowo młode samochody. Oczywiście w tym kontekście ogromne znaczenie ma ich stan techniczny – wiele zależy od tego, w jakich warunkach były używane i z jaką częstotliwością. W każdym razie mają udokumentowaną historię napraw, których dokonywano wyłącznie w autoryzowanych serwisach. W przypadku zakupu auta poleasingowego na firmę wydatek na ten cel można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Zakup samochodu poleasingowego – na co zwrócić uwagę?

Kupując samochód poleasingowy, należy się kierować takimi samymi przesłankami, jak przy zakupie każdego innego auta używanego. Przede wszystkim należy postawić na współpracę ze sprawdzonym i godnym zaufania sprzedawcą takim jak np. salon Używane Jak Nowe. Konieczne jest też określenie własnych potrzeb i oczekiwań względem pojazdu oraz zaplanowanie budżetu. Musi on uwzględniać dodatkowe wydatki, jakie zawsze towarzyszą zakupowi samochodu z drugiej ręki. Podczas spotkania ze sprzedawcą konieczne jest zapoznanie się z dokumentacją pojazdu oraz dokładne obejrzenie go zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Należy też zabrać go na jazdę próbną, która pozwolić wychwycić ewentualne niedociągnięcia. Przy tej okazji pojawia się ważna uwaga dotycząca przebiegu. W przypadku aut poleasingowych przebieg często jest duży. Najlepiej zatem rozejrzeć się za egzemplarzem, który technicznie prezentuje się dobrze, a przy tym ma raczej niewielki przebieg. Mniejsze jest wówczas prawdopodobieństwo pojawienia się poważnych usterek.