Średniowieczny Park Techniki i Kopalnia Złota w Kotlinie Kłodzkiej

Kotlina Kłodzka jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnicy przyrody, jak i ci, którzy chcą po prostu odpocząć, ale jest tu także miejsce, które zafascynuje miłośników historii. Jest to Średniowieczny Park Techniki, który utworzony został w Złotym Stoku. Znajduje się tuż obok Kopalni Złota, mieszczącej się w tej samej miejscowości.

W tym parku rozrywki znajdują się różnego rodzaju średniowieczne maszyny oraz wynalazki, których działanie poznajemy dzięki oprowadzającym przewodnikom. Co jest jednak chyba najważniejsze – sami możemy zobaczyć, jak działa każda maszyna. Wszystkie te sprzęty nie są zasilane żadnym rodzajem energii, a jedynie siłą ludzkich rąk. Znajdują się tam między innymi kruszarki oraz ogromne koła stosowane kiedyś w młynach. Dla bardziej odważnych dobrą atrakcją mogą być odwiedziny u prawdziwego kata – prezentuje on różnego rodzaju sposoby tortur, które stosowane były w okresie średniowiecza. W sąsiedztwie Średniowiecznego Parku Techniki znajduje się Kopalnia Złota, a właściwie muzeum, powstałe w miejscu dawnej kopalni. Miejsce to jest nietypowe, ponieważ zobaczyć tam możemy podziemny wodospad oraz Muzeum Minerałów i Mennicy. W kopalni panuje stała temperatura jedynie 7 stopni, więc można tam odrobinę zmarznąć. Samo zwiedzanie Kopalni Złota to nie jedyna atrakcja oferowana w tym miejscu – można wziąć udział w podziemnym spływie łodzią lub powspinać się po ściance alpinistycznej.

Duże zainteresowanie turystów Kotliną Kłodzką sprawiło, że dostępna tam baza noclegowa () została bardzo rozbudowana. Polecanym miejscem jest pensjonat „Krokus” – znajduje się on w centrum miasta Kudowa-Zdrój, w pobliżu aquaparku. Każdy z pokoi wyposażony jest w łazienkę, dodatkowo na terenie obiektu znajduje się restauracja oraz parking. Cały teren jest ogrodzony, w związku z czym rodzice nie muszą się martwić o swoje pociechy. Istnieje opcja zorganizowania grilla lub ogniska, a także wynajęcia pokoju razem z pełnym lub częściowym wyżywieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>