Spacery po Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny to miasto znane w całej Polsce. Przybywają tu wszyscy ci, którzy uwielbiają obcować ze sztuką. Co roku w mieście odbywają się liczne festiwale oraz wydarzenia kulturalne i artystyczne, a to wszystko w towarzystwie pięknych zabytków oraz wiślańskich brzegów. W okolicy znajdziemy liczne punkty widokowe, trasy na piesze oraz rowerowe wycieczki. Możemy też zwiedzić kilka muzeów, które tu działają.

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Kazimierzu Dolnym jest bulwar nadwiślański. Jest to doskonałe miejsce na romantyczny spacer albo na wycieczkę z dziećmi. Trakt prowadzi tu przez całą długość Kazimierza Dolnego. Podczas wędrówki możemy podziwiać widoki na całe miasto, w tym na Farę, basztę i ruiny zamku. Można się też zatrzymać i odpocząć na murku lub na ławce. Niedaleko działa też przystań. Odbywają się stąd rejsy po Wiśle, które pozwalają nam zobaczyć nie tylko zabytki Kazimierza Dolnego i Janowca, ale także podziwiać piękną przyrodę rozciągającą się po obu brzegach Wisły. Kursuje tu kilka statków, a rejsy nie trwają dłużej niż godzię, więc nie musimy czekać zbyt długo, by się na jakiś załapać.

Innym miejscem, do którego można się wybrać na spacer jest Wąwóz Małachowskiego. Jest to jeden z wielu wąwozów w tej okolicy, ale ten przyciąga niesamowitym pięknem i ciekawą historią. Swą nazwę zawdzięcza 29-letniemu hrabiemu Małachowskiemu. Był on dowódcą oddziału Strzelców Sandomierskich, którzy walczyli tu z Rosjanami w 1831 roku. Zginął  podczas ataku, gdy jego oddziałowi skończyła się amunicja.
Innym, bardzo popularnym miejscem wśród turystów, jest Korzeniowy Dół. Jest to jeden z najpiękniejszych wąwozów w okolicy. Swoją nazwę zawdzięcza korzeniom, które wystają tu ze ścian wąwozu, które bardzo łatwo eroduje woda. Co jakiś czas odsłaniają się więc kolejne korzenie.

Będąc na kazimierskim rynku, koniecznie trzeba się wybrać do wykonanego z brązu, pomnika psa Werniksa. Podobno dotknięcie jego nosa przynosi szczęście. Nie zaszkodzi spróbować. W mieście znajdziemy też bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Na turystów czeka tu wiele pensjonatów, prywatnych kwater oraz innych miejsc, które oferują turystom noclegi. Kazimierz Dolny ma w swej ofercie także kilka obiektów hotelowych o wysokim standardzie (wyszukiwarka noclegu- ), gdzie możemy liczyć też na inne atrakcje, jak np. salon odnowy biologicznej. W mieście pełno jest też miejsc, w których odpoczniemy po zwiedzaniu – restauracji, kawiarń, herbaciarni czy winiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>