Nasze światowe dziedzictwo narodowe – Warszawa

Każdy Polak powinien zwiedzić stolicę naszego kraju – Warszawę. Szczególnie na uwagę zasługuje jej zabudowa, która niestety wielokrotnie była niszczona przez działania wojenne. Społeczeństwo z całego kraju dużym wysiłkiem odbudowało jej wygląd, co jest naszym ogromnym, narodowym sukcesem.

Stare Miasto zostało zrekonstruowane wręcz wzorcowo, za co w 1980 roku kapituła UNESCO wpisała Warszawa na listę światowego dziedzictwa narodowego. Szczególnie zwrócono uwagę na układy urbanistyczne, zespoły budowlane, dzieła architektury i budownictwa, dzieła budownictwa obronnego, obiekty techniki, cmentarze, parki i ogrody. Trzeba zwrócić uwagę również na miejsca, które szczególnie nie ucierpiały w trakcie II wojny światowej, czyli Pałac w Wilanowie, kościół wizytek i kościół pokarmelicki pw. Wniebowzięcia NMP czy Pałac Prezydencki.

Najważniejszym miejscem w Warszawie do zobaczenia jest Zamek Królewski, który pełnił rolę głównej rezydencji mazowieckich książąt. Bogaty wystrój sal m.in. Balowej, Audiencyjnej, Tronowej, Marmurowej szczególnie przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy interesują się sztuką. Można tam obejrzeć dzieła Marcella Bacciarellego (Poczet Królów Polskich) Rembrandta (Uczony przy pulpicie, Dziewczyna w kapeluszu).

Jeśli sztuka, zabytki i architektura was nie interesują, to z pewnością intrygują was zakupy. Warszawa i galerie handlowe znajdujące się na terenie miasta to prawdziwa mekka wszystkich zakupoholiczek. Tutaj odnaleźć można wszystkie marki odzieżowe. Złote Tarasy, Galeria Mokotów, Sadyba Best Mail to ulubione miejsca wszystkich szafiarek i blogerek modowych. To tutaj na własne oczy możecie zobaczyć kreowanie nowych trendów i stylów.

Każdy, zarówno pasjonat sztuki i historii jak i zwykły Kowalski, który szuka niewymagającego miejsca wypoczynku powinien znaleźć się w Warszawie. Wystarczy wsiąść w pociąg, w całym kraju istnieją odpowiednie połączenia, zarezerwować nocleg na stronie internetowej i zabawić się w stolicy. Baza noclegowa jest na każdą kieszeń. Noclegi w Warszawie nie zawsze muszą wyczyścić wasz portfel. Znajdziecie tu także tańsze miejsca na przykład w wielu hostelach, które znajdują się również w centrum. Trzeba przybyć i przekonać się na własnej skórze, jak ciekawie Warszawa oddziałuje na turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>