Krościenko nad Dunajcem – szlaki turystyczne

Krościenko nad Dunajcem to wieś położona u podnóża Pienin. Jest to miejsce wyjątkowe, w którym możemy znaleźć wiele terenów o walorach przyrodniczych, chociażby ze względu na obecność Pienińskiego Parku Narodowego. Powinniśmy również mieć na uwadze, że zobaczymy tutaj wiele ciekawych szlaków turystycznych, na które warto wyruszyć. Jeśli chcemy jeszcze lepiej poznać Południe Polski, to warto zarezerwować noclegi. To miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Tym bardziej, że baza noclegowa w Krościenku aktywnie działa przez cały rok.

Jeśli chcemy skorzystać ze szlaków turystycznych, które przemieszczają się tutaj, jak i również w najbliższych okolicach, to w pierwszej kolejności warto wspomnieć o jednym z etapów zaliczających się do Głównego Szlaku Beskidzkiego. Kolorem czerwonym oznakowana jest trasa prowadząca z samego Radziejowa na Turbacz. Jednocześnie można spokojnie powiedzieć, że mowa jest o najwyższym szczycie Gorców. W takim razie powinniśmy przygotować się na całkiem sporą wspinaczkę. Jeśli wyruszymy z Radziejowa to kolejno będziemy mieli okazję zwiedzać takie miejscowości oraz punkty jak Przehyba, Dzwonkówka, Krościenko nad Dunajcem, Lubań, Przełęcz Knurowską, aż docierając do wcześniej wspomnianego Turbacza. Kolejnym szlakiem, jakim warto się przemieszczać, by jeszcze lepiej zobaczyć wszystkie walory turystyczne, jest szlak o kolorze żółtym wyruszającym z Krościenka nad Dunajcem, w kierunku miejsca jakim jest Sromowce Niżne. W takim razie spokojnie można stwierdzić, że żółtym szlakiem docieramy do Przełęczy Szopka. Następnie powinniśmy się skierować w kierunku szlaku Niebieskiego, który poprowadzi nas dokładnie do schroniska PTTK Trzy Korony. By na końcu trafić do miejsca, o którym wspomniano na początku rozpiski.

Jeszcze jednym bardzo ciekawym szlakiem jest szlak zielony prowadzący bezpośrednio z Krościenka nad Dunajcem do Czertezika. Następnie powinniśmy udać się na rozwidleniu szlakiem niebieskim, który określany jest także Szlakiem Sokolej Perci. Nie należy pod żadnym pozorem mylić tego szlaku ze szlakiem Orlej Perci, ponieważ ten drugi występuje w Tatrach. Teraz już widzimy, że osoby lubiące spacerować po górach z pewnością znajdą dla siebie ciekawy fragment szlaku, który jednocześnie doprowadzi ich do malowniczych wzniesień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>