„Sąsiad na widelcu” – 28 września – rywalizacja w urokliwym Biłgoraju

logo sasiad na widelcu 28 września, o godz. 18.30 w TVP1 wyemitowany został czwarty odcinek nowego programu kulinarnego „Sąsiad na widelcu, czyli co się jada u sąsiada”. Tym razem do rywalizacji stanęły rodziny z malowniczej miejscowości – Biłgoraj. Jego bohaterów wspierają fachowymi radami znani szefowie kuchni – Ewa Olejniczak i Robert Sowa.
Sąsia na Widelcu2

W każdym odcinku dojdzie do kulinarnego starcia dwóch drużyn – rodzin, które ze sobą sąsiadują. Familie popiszą się swoimi ulubionymi potrawami: obiadem zwieńczonym deserem. Wśród składników znajdą się dwa obowiązkowe, które zespoły otrzymają od prowadzącego i które będą musiały znaleźć się w potrawach. Po pozostałe komponenty kucharze-amatorzy będą mogli sięgnąć do lodówki, którą zapełnią producenci show. Będą też mogli korzystać z rad profesjonalistów – mistrza Roberta Sowy oraz Ewy Olejniczak, szefowej kuchni hotelu InterContinental.

Dania będą degustować i recenzować przechodnie oraz sąsiedzi rywalizujących rodzin. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne i zestawy garnków.

Gospodarzem nowego programu będzie Łukasz Grass, który prowadzi magazyn „Polacy tu i tam” w TVP Polonia, wcześniej także współprowadzący porannego cyklu TVP1 „Kawa czy herbata?”. Najbliższe odcinki show „Sąsiad na widelcu. Co się jada u sąsiada” realizowane będą w: Lublinie, Kazimierzu Dolnym, Zamościu, Zwierzyńcu, Józefowie, Biłgoraju, Nałęczowie, Hrubieszowie, Janowie Lubelskim, Janowie Podlaskim, Chełmie. Nowość Telewizji Polskiej oparta jest na jednym z francuskich formatów rozrywkowych.
Wszystkim, którzy nie mieli okazji obejrzeć premierowego odcinka zapraszamy na powtórki, które wyemitowane zostaną w niedzielę o godzinie 13.20 na antenie TVP1.
Sąsiad na Widelcu1

"Przepis dnia" Mistrza Roberta Sowy - receptury na dania z trzeciego tygodnia emisji programu - 23-27 września
-->