Co robić w Obornikach Śląskich?

8 tysięczne miasto jakim są Oborniki Śląskie ma charakter uzdrowiskowy, znajduje się na południu Polski, blisko Wrocławia na śląsku. Leży na wysokości od 15 do 200 metrów nad poziomem morza przy Wzgórzach Trzebnickich. Jest to teren położony na nizinach, jednak różnice terenu w bardzo bliskiej odległości wzrastają i już na wschód od Oborników położone jest Kowalska Góra o wysokości prawie 250 metrów nad poziomem morza, z której rozpościerają się znakomite widoki zarówno na leśne tereny wokół Oborników Śląskich jak i na bliską okolicę – Wrocław czy nawet Sudety.

Po Obornikach Śląskich na prawdę przyjemnie się spaceruje, jest to nietypowe miasto, położone praktycznie całkiem w zieleni, bez miejskiego rynku. Królują tu parki, lasy czy zabudowa typowo turystyczna i trzeba przyznać, że atutem tego miejsca jest baza oferująca nocleg: meteor-turystyka.pl. Oborniki Śląskie to miejsce często wybierane na spędzenie urlopu przez Wrocławian jak i osoby, które chcą w tą okolicę przyjechać na wakacje i właśnie Wrocław czy inne okoliczne tereny zwiedzić. Na atrakcyjność miasta wpływa na pewno obecność wśród lasów sosnowych, dzięki którym powietrze jest czyste i czuć ten przyjemny aromat i klimat tego miejsca. Do najciekawszych miejsc noclegowych należą sanatorium leśne, które jest położone w głębi lasu a obok tego miejsca znajduje się park angielski, zespół sanatoriów przy ulicy trzebnickiej no i oczywiście typowe kamienice, które znakomicie wkomponowały się w miejską zabudowę.

Chodząc po Obornikach Śląskich warto wybrać się na spacer po ulicach: Dworcowej, Wrocławskiej, Trzebnickiej i Wyszyńskiego, to tam znajdują się przepiękne, kamienne zabudowy i wille. Najbardziej znanym miejscem w Obornikach jednak jest dworzec, nie przez to, że jest to główny węzeł komunikacyjny, choć przez to również, ale bardziej z powodu pięknej architektury, budynek pochodzi z połowy XIX wieku i jest to miejsce wyjątkowe, pełne gracji i harmonii. Można go na pewno uznać do jednych z bardziej urokliwych dworców w Polsce, gdyż jest czysty, zadbany i przyjemnie się na nim przebywa. Dodatkowymi miejscami charakterystycznymi są poczta, również pochodząca z XIX wieku, XX-wieczny kościół pod wezwaniem świętego Judy Tadeusza, Kościół pod wezwaniem najświętszego serca Pana Jezusa i wiele innych miejsc o których dowiemy się będąc już na miejscu.

3 komentarzy

  1. Ten artykuł jakoś nie zachęcił mnie do odwiedzenia tego miasta. Jak dla mnie nie ma tam nic ciekawego.

  2. Byłam w Obornikach, co prawda krótko, bo to był tylko przystanek w trasie, ale miasto ciekawe i myślę, że warto byłoby je poznać bliżej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>