Bukowina Tatrzańska – prawdziwa perła Podhala

Bukowina Tatrzańska to miejscowość i gmina, która kryje w sobie wiele różnorodności i wiele atrakcji. W tej górskiej miejscowości, położonej na Podhalu w powiecie tatrzańskim można spotkać to co najpiękniejsze w górach: wysokie szczyty, wierchy malownicze przełęcze i doliny oraz niemal bajkowe górskie jeziorka. Rysy, Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów Polskich czy Doliny Chochołowska i Kościeliska to miejsca doskonale znane miłośnikom gór. Wszystkie one znajdują się w obszarze gminy Bukowna Tatrzańska. Poza tym jest tu doskonałe rozwinięta infrastruktura kwaterunkowa, zorientowana na tłumnie przyjeżdżających tu turystów. Według władz gminy rocznie przyjeżdża tu nawet ponad milion wczasowiczów z całego świata.

Największą zaletą Bukowiny Tatrzańskiej są stoki narciarskie. Znajduje się tu kilka kompleksów, w tym największy Olczański Wierch. Ogółem do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów są 22 wyciągi. 15 z nich to wyciągi talerzykowe, 6 to orczyki oraz 1 wyciąg krzesełkowy. Trasy są utrzymane w doskonałym stanie przez długi okres, a sztuczne oświetlenie większości nartostrad pozwala na szusowanie do późnych godzin wieczornych. Trasy narciarskie, jakie się tu znajdują spełnią oczekiwania zarówno wytrawnych amatorów zimowego szaleństwa, jak również nowicjuszy. Dla dzieci znajdują się specjalnie przygotowane baby-lifty, a instruktorzy służą swoją pomocą w szkoleniu. Przy wyciągach natomiast znajduje się w pełni rozwinięta infrastruktura z wypożyczalniami, serwisami oraz punktami gastronomicznymi. Przy dolnych stacjach są parkingi, na których można pozostawić samochody.

Drugą, cieszącą się coraz większym zainteresowaniem i popularnością rozrywką Bukowiny Tatrzańskiej są Termy Bukowina. To ośrodek uzdrowiskowo-rekreacyjny, oferujący frajdę dla całej rodziny. Kompleks to ponad 20 basenów wypełnionych wodą termalną, o temperaturze od 28 do 36 stopni Celsjusza. Położony na powierzchni 4 hektarowy ośrodek jest świetnym miejscem na relaks o każdej prze roku. Kąpiele w wodach chlorkowo-siarczanowo-chlorkowo-wapniow-sodowych to doskonały sposób na relaks i wypoczynek.

Niewątpliwie Bukowina Tatrzańska to jedno z piękniejszych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Bez trudu znajdziemy tu rożnego typu miejsce do spania. Bukowina Tatrzańska to hotele, pensjonaty (wiele z nich w świetnie zachowanym stylu podhalańskim), domy wczasowe czy prywatne apartamenty i kwatery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>