Architektura i zabytki Sejny

Sejny to znakomity wybór na spędzenie wakacji. Nie jest to miejsce najbardziej popularne, lecz zaczyna się to bardzo zmieniać, ponieważ samo miasto rozwija się w bardzo szybkim tempie pod kątem turystyki. Jest to miejsce idealne do odpoczynku, zarówno wyciszenia się na łonie przyrody, jak i aktywnego wypoczynku, a to dzięki wielu zbiornikom wodnym, trasom kajakowym, dużej liczbie ścieżek pieszych i rowerowych. O wielu pieszych szlakach wspominaliśmy Wam także w naszym w pisie, który dotyczył Krościenka nad Dunajcem.

Największymi atrakcjami Sejn są przede wszystkim bardzo ciekawa, ponad 500letnia historia miasta, wielokulturowość, ponieważ jest to miasto przygraniczne i można zauważyć tu zarówno kulturę Polską jak i Litewską, Białoruską, Rosyjską a nawet Żydowską. Jest tu wiele zabytków architektonicznych, które znajdują się w bliskiej od siebie odległości i są to Klasztor Dominikanów, który również pełnił rolę obronną, przypomina wręcz twierdzę zamkową, Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, która ukazuje idealnie styl baroku wileńskiego, jest to szczególnie gratka dla miłośników historii i sztuki. Warto też odwiedzić starą synagogę, która liczy już sobie 150 lat czy jeszcze starszy 170 letni ratusz miejski.

Bardzo dobrym pomysłem będzie zwiedzenie Muzeum Ziemi Sejneńskiej, które to położone jest przy ulicy Piłsudskiego, znakomicie oddaje historię tego miasta, posiada bardzo bogate zbiory i wiele historycznych fotografii. Odbywa się tu wiele bardzo popularnych imprez nawet o randze międzynarodowej, jedną z nich jest Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Baltic Satelid”, który cieszy się na prawdę ogromną popularnością. Odbywają się tu także Polsko-Litewskie Warsztaty Teatralne, letnie spotkania z kulturą, dni Sejn, czy międzynarodowy festiwal organowy osób młodych. Jeśli chodzi o bazę noclegową i infrastrukturę turystyczną to rozwija się w ekspresowym tempie i w niedługim okresie czasu możemy spodziewać się, że będzie to jedno z częściej wybieranych przez turystów miejsc na spędzenie wakacji. Już teraz Sejny są gotowe na przyjęcie dużej liczby turystów, jednak nie jest to miasto zbyt rozreklamowane, ale na prawdę warto je odwiedzić i zarezerwować podlaskie noclegi. Niezmieniona, dziewicza przyroda, brak jakiegokolwiek większego przemysłu, który zanieczyszczałby środowisko i powietrze ale też przede wszystkim ogromna ilość atrakcji w najbliższej okolicy – to wszystko jest ogromnym atutem tego regionu Polski.

2 komentarzy

  1. Fajnie wyjechać z grupką przyjaciół do tak ciekawych i dalekich zakątków Polski , jakie przedstawia tu autorka bloga, trochę zazdroszczę;))

  2. Wystarczy chcieć i można samemu całą Polskę zwiedzić :) mój znajomy tak robił, autostop, tanie noclegi… i tak podróżował każdego roku :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>